40
شنبه 13 مرداد 1397
شماره 7447
محله
123
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

خیابان سادات در قرق معتادان

پیشنهاد به مسئول
شهری
هرج و مرج، سروصدا و مزاحمت برای عابران تنها بخشی از مشکلات کارتن‌خواب‌های دستفروش در خیابان سادات محله امامزاده عبدالله است.
ویژه
فرمانداری شمیرانات با هدف اشتغالزایی در شهرستان شمیرانات، به‌ویژه روستاهای کم‌برخوردار، 2 طرح «کارا» و «رصد» را در دستور کار خود قرارداده است.
6 تیر سال جاری بود که گزارشی با عنوان «دانشگاه کی بزرگ می‌شود» در صفحه نخست همشهری محله به چاپ رسید.
در پارک‌وی دسترسی به مراکز فرهنگی آسان است. مجموعه فرهنگی «تلاش» که وابسته به وزارت کار است، در این محدوده واقع شده است.
جشنواره‌ای این روزها در بوستان «شقایق» محله خانی‌آبادنو جنوبی، منطقه19 در حال برگزاری است که شادی را به محله‌های جنوبی شهر تهران آورده است.
مثل سنگ بنای یک محله است. میدان کوچکی که نامش با صدها و هزاران خاطره در طول 6 دهه گذشته گره خورده و با وجود تغییر نام هنوز هم همان اسم قدیمی‌اش ورد
ناصرالدین‌شاه علاقه عجیبی به تمدن و تکنولوژی غرب داشت و در هر سفری که به کشورهای مختلف دنیا می‌رفت با خودش تکنولوژی‌های فرنگی را به ایران می‌آورد.
گپ‌وگفت خودمانی با سلطان کمدی ایران درباره خاطرات دوران کودکی و نوجوانی‌اش و روابط همسایگی در جنوب تهران

اکبرم، عبدِ مرامِ بچه‌های نازی‌آباد

الحق باید به او لقب «سلطان کمدی ایران» داد؛ چراکه 4دهه تلاش او برای نشاندن لبخند روی لبان مردم سرزمینی که عاشقانه دوست‌شان دارد، از او چهره‌ای محبوب ساخته است و به گمان خیلی‌ها، هنرمندی است که تکرار نخواهد شد.
۵۲ سال قبل وقتی نخستین کلنگ ساخت پالایشگاه تهران در نزدیکی چند روستای اطراف شهرری به زمین زده شد کسی تصور نمی‌کرد روزی روستاهای خوش آب و هوا و ییلاقی اطراف این پالایشگاه به مناطقی با انواع آلودگی‌ها تبدیل شوند.

مشکل مسکن، استرس تهرانی‌ها را زیاد کرده است

یادداشت
یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که باعث می‌شود تهرانی‌ها عصبی باشند، مشکلات مسکن است. بسیاری از تهرانی‌ها از صبح تا شب خیابان‌های تهران را گز می‌کنند تا مسکن مورد نظر و متناسب بودجه‌شان را پیدا و اجاره کنند.

فرهنگ بر و بچه‌های ترون

برگرفته از کتاب فرهنگ بروبچه های ترون نوشته مرتضی احمدی
PDF شنبه 13 مرداد
کوتاه محله
مددسرای ازگل، 24 ساعته آماده خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان اجتماعی است.
چند روزی است خبر و تصاویر مسدود شدن کوچه‌های خیابان شهید عراقی محله مهران با زنجیر توسط ساکنان کوچه‌ها، در فضای مجازی دست به دست می‌شود و این موضوع در میان شهروندان بازتاب زیادی داشته است.
مراجعان به بوستان آب و آتش در فصل تابستان زیاد است و اهالی این محدوده با مشکل جای پارک خودرو و ازدحام در خیابان‌های اطراف بوستان مواجه هستند.