40
شنبه 30 شهریور 1398
شماره 7764
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

نصب نخستین پله‌برقی ساخت ایران در مترو امام حسین ع

خبر کوتاه
نخستین پله برقی تولید داخلی به‌زودی در ایستگاه مترو میدان امام حسینع نصب می‌شود.
اخبار ویژه
عملیات آماده‌سازی ترافیکی با هدف روان‌سازی‌‌ تردد خودروها و عابران پیاده در محورهای منتهی به مدارس در منطقه10 انجام شده و به پایان رسیده است.
«شهر آماده» عنوان پویشی است که با هدف افزایش آگاهی‌ عمومی و مشارکت شهروندان در مواجهه با خطرات بلایای طبیعی، در مناطق 6و11 راه‌اندازی شده است.
با امضای تفاهمنامه میان مدیران شهری منطقه11 و مسئولان اداره کل هنرهای نمایشی، آثار هنری و نمایشی با موضوع «شهر و شهروندی» و زندگی در «پهنه رودکی» تولید و اکران می‌شود.
خیابان شهریار نقطه اتصال تالارهای رودکی و وحدت به تئاتر شهر است و محور اصلی پهنه رودکی محسوب می‌شود.
«یادش بخیر!‌» معمولاً عبارتی است که با یادآوری دوران انقلاب و دفاع‌مقدس، به‌ویژه از سوی کسانی که در این واقعه بزرگ حضور داشته‌اند، بیان و معمولاً در قیاس با برخی خودبینی‌ها و منفعت‌طلبی‌های جامعه امروزی یک جمله دیگر بدان اضافه می‌شود: «همه یکرنگ بودند و یکدل.»
یکی از کوچه‌های جالب و دیدنی پهنه مرکزی تهران، کوچه «لولاگر» در منطقه 11 است. این کوچه به سبب رعایت اصل تقارن در نوع ساخت‌وساز خانه‌های موجود در آن، به کوچه «قرینه» مشهور است.
مرکز خیریه ویژه کودکان «اتیسم» به همت مؤسسه «ارمغان حیات شکوفه‌ها» در سرای محله شاهد راه‌اندازی شده است. این مؤسسه فعالیتش را با شعار «مراقب اتیسم در کودکمان باشیم» آغاز کرده و مسئولان آن تلاش می‌کنند با ارتقای دانش جامعه، مشکلات خانواده‌های درگیر با این بیماری را کاهش دهند.
حمایت‌های تحصیلی نهادهای مردمی و دولتی از دانش‌آموزان محروم

یک کوله پر از مهر تقدیم تو!

هر سال در آستانه بازگشایی مدارس، توزیع بسته‌های نوشت‌افزار، کیف و کفش در میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت از سوی نهادهای مردمی و خیّران و سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی در قالب طرح «حمایت تحصیلی» انجام می‌شود. امسال هم این کار در مناطق پهنه مرکزی شامل 6، 7، 10، 11 و 12 در حال انجام است.
خاطرات جا مانده از جنگ

خاطرات جا مانده از جنگ

مرور خاطرات دوران 8 سال جنگ تحمیلی در محله‌های منطقه 11 پایتخت، کار سختی نیست، چرا که مساجد محله‌های قدیمی محل اعزام رزمندگان به جبهه‌های حق علیه باطل بودند.

یاد یاران در میدان آیینی امام‌حسین ع

31 شهریور، آغاز هفته دفاع‌مقدس است. هفته‌ای که فرصتی است برای یاد کردن از کسانی که خونشان را پای درخت انقلاب ریختند و اوج گرفتند و آسمانی شدند.
برآستان اشک
ششمین سوگواره شعر آیینی «برآستان اشک» در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
PDF شنبه 30 شهریور 1398
کوتاه محله
سد معبر و ایجاد آلودگی صوتی براساس قانون شهرداری تخلف شهری محسوب می‌شود، بنابراین مأموران شهرداری می‌توانند با متخلفان برخورد کنند. 4 سال پیش در راستای اجرای این قانون، مصوبه منع استفاده از ‌بلند‌گو توسط وانت‌بارهای سیار ممنوع شد.
مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در حاشیه ارزیابی دستاوردهای محیط‌زیستی شهرداری منطقه11 گفت: «‌رویکرد زیست‌محیطی مدیریت شهری منطقه11 موفق بوده، اما افزایش پیاده‌راه‌ها در منطقه باید مورد توجه مسئولان شهری قرار بگیرد.»
«سیدعلی رضوی» هم‌محله‌ای ما در منطقه 11، محله انقلاب، پس از گذشت 2 سال موفق شد نگارش کتاب خاطرات و زندگینامه شهید «‌‌علی‌اکبر زارع مجرد» معروف به «حنظله» را با عنوان «‌‌حنظله و گردان شهدا» تکمیل و آن را تقدیم خانواده این شهید بزرگوار کند.