40
یکشنبه 27 مرداد 1398
شماره 7738
محله
23023458
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

راه‌اندازی ایستگاه مترو اقدسیه تا پایان سال

تیتر یک
ایستگاه مترو اقدسیه در خط 3 با تأمین اعتبار مورد نیاز تا قبل از پایان سال 98 تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.
اخبار ویژه
بناهای غیر‌مجاز در حریم منطقه یک تخریب می‌شود.
پایانه اتوبوس ولایت با هدف رفع مشکلات محلی در جابه‌جایی مسافر به میدان صاحب‌الزمان عج منتقل شد.
هرچهارشنبه یک فیلم مستند از زندگی زنان موفق در مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو منطقه 3 با حضور منتقدان و عوامل فیلم نمایش داده می‌شود.
6 سال از نخستین روزی که در ک00ارگ0000اه‌ه000ای داست00ان‌نویسی در فرهنگسرای «رسانه» ثبت‌نام کرده است، می‌گذرد.
18 سال عضویت در تیم‌ملی «قایقرانی»، 8 سال عضویت در تیم‌ملی «آب‌های خروشان»، مربی تیم ملی «دومیدانی ماراتن»، قهرمان آسیایی قایقرانی در آب‌های آرام، قهرمانی جهان قایقرانی آب‌های آرام و بیش از 150قهرمانی کشور را در کارنامه ورزشی خود دارد. «محمدرضا خیراندیش» ساکن محله ستارخان است و ورزش حرفه‌ای را از 7سالگی آغاز کرده.
هتل «حشرات» در موزه ‌دار‌آباد با هدف ایجاد پناهگاهی امن برای حشرات راه‌اندازی شد. «مجید نوائیان» مدیر موزه دارآباد با بیان این خبر گفت: «این هتل کوچک برای حفاظت از‌ گونه‌های متفاوت حشرات ایران و معرفی به کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده است.»
انجمن «سلامت ایران» با همکاری پایگاه خدمات اجتماعی «کوثر» شهرداری منطقه2، برای بیش از 40 کودک از محله «فرحزاد»، مراسمی شاد و پر از هیجان را در پارک «گلپاد» برگزار کرد.
گزارشی از مشکلات کمبود پارکینگ در شمالی ترین منطقه شهر

جای پارک بی دردسرم آرزوست

گزارش ویژه
در پهنه شمالی شهر، محله‌هایی که جاذبه‌های گردشگری، اماکن زیارتی و سیاحتی را در دل خود جای داده‌اند، بیش از دیگر محله‌ها با مشکل کمبود جای پارک و پیامدهای ناشی از آن دست به گریبانند. خیابان‌های باریک و تنگ محله امامزاده قاسمع در شمالی‌ترین منطقه شهر، روزی نیست که شاهد درگیری رانندگان بر سر جای پارک نباشد.
چین کلاغ همسایه قد بلند ماست

چین کلاغ همسایه قد بلند ماست

برای کوهنوردان نامی آشنا دارد؛ قله «چین کلاغ» از قله‌های نه چندان صعب‌العبور البرز جنوبی است و مقصدی برای کوهنوردان تهرانی. کوهپیمایی 4 ساعته‌ای از ابتدای درکه و یا سعادت‌آباد، تیم‌های کوهنوردی را به این قله می‌رساند و وجود دره‌های سرسبز و آبشار و چشمه در مسیر رسیدن به آن، چین کلاغ را به یکی از قله‌های محبوب گروه‌های کوهپیمایی تبدیل کرده است.

گشتی در فرهنگسراها

کانون گردشگری فرهنگسرای «ملل» هر هفته، یک تور گردشگری و نشست تهرانگردی در مناطق 22‌گانه تهران برگزار می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه به تهران و تاریخ دوران «صفویه»، «قاجاریه»، «پهلوی» و دوران پس از انقلاب دارید، می‌توانید عضو کانون گردشگری شوید.
PDF یکشنبه 27 مرداد 1398
کوتاه محله
یکی از میراث‌های ماندگار از گذشته تاکنون، مشارکت اجتماعی مؤسسات خیریه یا نهادهای نیکوکاری است که داوطلبانه وارد حوزه مبارزه با آسیب‌ها و بی‌عدالتی‌های اجتماعی یا کاهش آلام ناشی از آن می‌شوند.
در محله‌های قدیمی شمیران، هنوز نمادهایی از گذشته وجود دارد که نشان‌دهنده سبک زندگی اهالی آن محله است. نمادهایی که نسل امروز با آن غریبه‌اند و با کارکردهای آن آشنا نیستند. یکی از نمادهایی که در محله حصارک از سال‌های دور بر جای مانده، محلی است که به آن آب‌انبار می‌گویند. این آب‌انبار در انتهای محله حصارک و بالای جماران واقع شده است.
«دارآباد» از جمله پاتوق‌هایی است که کوهنوردان بسیاری برای ورزش و تفریح به آنجا می‌روند و همچنین در پایان هفته خانواده‌های زیادی برای گذراندن اوقات فراغتشان این منطقه را برای کوهپیمایی انتخاب می‌کنند.