• پنج شنبه 22 آذر 1397
  • الْخَمِيس 4 ربیع الثانی 1440
  • 2018 Dec 13
سه شنبه 22 اسفند 1396
کد مطلب : 9588
+
-

«خشت بهشت» به جای‌ترقه

«خشت بهشت» به جای‌ترقه

منطقه 11


دانش‌آموزان منطقه11 با مشارکت در طرح «از خشت تا بهشت‌»، پول‌های توجیبی خود را به جای هزینه کردن برای‌ ترقه‌بــــازی ‌در مدرسه‌سازی هزینه می‌کنند. 

«محمدحسین لونی» مدیر آموزش و پرورش منطقه11 با بیان این مطلب می‌گوید: «‌همانند سال‌های گذشته که دانش‌آموزان منطقه با شرکت در پویش مدرسه‌سازی به جای ترقه بازی، به ساخت مدرسه مهر ایران کمک کردند، امسال نیز ‌طرح ابتکاری از خشت تا بهشت با مشارکت آنها در منطقه برگزار می‌شود. در این طرح، دانش‌آموزان با پولی که می‌تواند صرف خرید‌ترقه شود، یک آجر از یک مدرسه را می‌خرند و در ساخت آن مشارکت می‌کنند. بخشی از هزینه‌های ساخت این مدرسه توسط خانواده مرحوم مهندس ماهوتی پرداخت شده و پول‌های دانش‌آموزان نیز در همین زمینه هزینه می‌شود.» 


به گفته وی تمام 140 مدرسه منطقه11 به پویش «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» پیوسته‌اند: «‌دانش‌آموزان منطقه با مشارکت در این پویش اعلام کرده‌اند با چهارشنبه‌سوری خطرناک و رفتارهای نامتعارف و خطرناکی که این سنت زیبای ایرانی را لوث کرده، مخالفند.» 
در این طرح، بچه‌ها در کنار خانواده‌ها مراسم چهارشنبه‌سوری را به دور از رفتارهای خطرناک و ناهنجار اجرا و شب شادی را به دور از خطر و آسیب سپری می‌کنند. 

این خبر را به اشتراک بگذارید