• پنج شنبه 22 آذر 1397
  • الْخَمِيس 4 ربیع الثانی 1440
  • 2018 Dec 13
سه شنبه 22 اسفند 1396
کد مطلب : 9556
+
-

لزوم برقراری امنیت در محله

شهری

منطقه 4

گاهی راه گریزی برای ننوشتن جملات کلیشه‌ای نیست اینکه «‌خبرنگاران حلقه ارتباطی مردم و مسئولانند»، اما چه بهتر می‌شود اگر مسئولان را دعوت کنیم تا خودشان از نزدیک مشکلات و کاستی‌ها را ببینند و چاره‌ای بیندیشند. مثل همین‌ کاری که قرار است از این پس در این ستون انجام شود. ما صدای مردم می‌شویم و از دغدغه‌هایشان می‌نویسیم و از مسئولان می‌خواهیم آستین همت را بالا بزنند و ما را هم بی‌خبر نگذارند تا به قول معروف دیگر نیازی به جریان‌سازی نباشد. 


فعالیت کودکان زباله‌گرد و معتادان گونی به دوش در پهنه شرقی منطقه ۴ به‌ویژه در محله‌های حکیمیه و گلشن بیشتر از سایر نقاط دیده می‌شود. این افراد روزها ضایعات کارخانه‌های صنعتی در محدوده خیابان‌ اتحاد را جمع‌آوری کرده و هنگام غروب در خیابان‌های احسان و میدان چمن‌آرا به چند مغازه‌دار می‌فروشند. اهالی معتقدند حضور معتادان و کودکان با گونی‌ها و چرخ‌های دستی که از انواع نخاله و زباله و ضایعات انباشته شده در مجاورت بافت مسکونی موجب نازیبایی بصری محله شده است.

 اما این فقط یک طرف ماجراست. موضوع جدی‌تر از این حرف‌هاست و انواع سرقت‌های خرد و کلان از مغازه‌داران و تعمیرکارانی که مغازه‌هایشان در این محدوده است اتفاق می‌افتد. تعمیرکاران خیابان مبین‌علی‏، یکی از خیابان‌هایی که مجاور میدان چمن‌آرا واقع شده می‌گویند هنگام غروب معتادان و کودکان‌کار در فضای سبز کنار بزرگراه می‌نشینند و مترصد فرصت هستند تا از غفلت تعمیرکاران استفاده و لوازم کارشان را سرقت کنند. 

آنها هنگام کار باید مراقب لوازمشان باشند و اگر لحظه‌ای غافل شوند کودکان زباله‌گرد و افراد معتاد آهن‌آلات داخل مغازه و ابزار کارشان را سرقت می‌کنند و به پایین‌ترین قیمت در کوتاه‌ترین زمان به ضایعاتی‌های اطراف می‌فروشند. این موضوع باعث کاهش امنیت محله و دردسر اهالی شده است. ناگفته نماند در گذشته مرکز بازیافت زباله در این محدوده وجود داشت که به دلیل اعتراض اهالی محله‌های حکیمیه و گلشن تعطیل و به خارج از شهر منتقل شد ولی تعطیلی این مرکز سبب رفتن زباله‌گردها از اینجا نشده و آنها مانند گذشته ضایعات را به اینجا منتقل می‌کنند. از مسئولان انتظامی می‌خواهیم که با حضور بیشتر و فعال در این محدوده امنیت اهالی را بیش از پیش تأمین کنند. 

این خبر را به اشتراک بگذارید