• شنبه 31 فروردین 1398
  • السَّبْت 14 شعبان 1440
  • 2019 Apr 20
چهار شنبه 16 اسفند 1396
کد مطلب : 8928
+
-

نخستین میزبانی والیبال بین‌المللی زنان

نیلوفر حامدی
تا همین چند سال پیش میزبانی رشته‌های ورزشی در بخش زنان برای ایران هموار با مشکلات متعددی همراه بود. امسال را اما می‌توان سرآغازی برای این حرکت نام گذاری کرد. اگرچه در برخی رشته‌ها میزبانی کاملا ناموفق بود و یا ایرادات زیادی داشت اما بودند رشته‌هایی که به خوبی توانستند از پس مدیریت کردن چنین تورنمنت‌هایی بربیایند. تورنمنت‌هایی مخصوص ورزش زنان در کشور ما که با توجه به موضوع حجاب حساسیت های خاص خودش را دارد. اگر کبدی را با تمام آبروریزی‌هایش کنار بگذاریم بقیه رشته‌ها کم و بیش خوب عمل کردند. حالا والیبال هم قدم در این مسیر گذاشته و می‌خواهد برای نخستین‌بار میزبان جامی بین‌المللی در اردبیل شود.

کبدی، فوتسال، شنا و دوومیدانی مهم‌ترین میزبانی‌ها و پرسر و صداترین تورنمنت‌های سال97 از لحاظ حاشیه‌های خوب و بد بودند. حضور بازیکنان خارجی با توجه به چارچوب‌های پوششی آنها موضوعی بود که رشته‌ای مثل کبدی را وارد یک چاله بزرگ کرد. اما برای شنا آغاز شد تا سال آینده مجددا در این رشته میزبانی کند. در فوتسال و دوومیدانی هم اگرچه چالش‌های مربوط به عکاسی وجود داشت اما برآیند کار نشان داد که دختران ورزشکار ایرانی از این موضوع خوشحال هستند. حالا نایب‌رئیس جدید فدراسیون والیبال در بخش زنان خبر از میزبانی در این رشته داده است.

   کعبی‌زاده: شرط ما برای دعوت پذیرش فرهنگ ایران است
دوشنبه مجمع سالیانه فدراسیون والیبال برگزار شد و کعبی‌زاده پس از چند هفته سرپرستی به‌عنوان نایب رئیس جدید زنان فدراسیون برگزیده شد. سمتی که البته پیش‌تر هم آن را تجربه کرده بود. اما او تنها یک ساعت پس از رسمی شدن ابلاغش از برگزاری اولین تورنمنت بین‌المللی ویژه بانوان به میزبانی ایران حرف زد. پیشنهادی که در همان مجمع و از سوی رئیس هیات استان اردبیل با موفقت روبه‌رو شد. کعبی‌زاده با اشاره به آغاز جذب مشارکت تیم‌های خارجی در این تورنمت به همشهری‌ورزشی گفت: «این تورنمنت بزرگ قرار است با حضور تیم‌های همسایه‌های شمالی ایران و سایر تیم‌های معتبر جهان مانند؛ ترکیه، قزاقستان، آذربایجان و... برگزار شود. در مجمع همه موافقت‌ها را گرفتیم و حالا باید دنبال کارهای اسپانسر و همین‌طور دعوت‌نامه تیم‌های خارجی باشیم. «قرار است این مسابقات بین‌المللی با حفظ تمام موازین شرعی و قوانین ایران برگزار شود» کعبی‌زاده عنوان کرد: «تیم‌های خارجی در صورتی در این مسابقات حاضر می‌شوند که شروط مربوط به موضوعات فرهنگی کشور ما را بپذیرند. به همین دلیل هم شاید برخی کشورها تیم‌های باشگاهی شان را بفرستند.»

این خبر را به اشتراک بگذارید