• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58978
+
-

نمایش فرهنگ غنی مردم ارومیه در میزبانی از لیگ ملت‌ها

سرمربی اسبق تیم ‌ملی والیبال با اشاره به سابقه میزبانی شهر ارومیه از رقابت‌های معتبر ملی و بین‌المللی ورزشی تاکید کرد:‌ تماشاگران ارومیه‌ای در لیگ ملت‌های والیبال 2019 باز هم فرهنگ غنی خود را به نمایش می‌گذارند. «یدالله کارگرپیشه» به ایرنا گفت: میزبانی لیگ ملت‌های والیبال، اتفاق بزرگ و مهمی است که باید این فرصت را مغتنم بشماریم زیرا این رویداد می‌تواند سربلندی و سرافرازی کشورمان را در عرصه بین‌المللی مضاعف کند.

وی بر استفاده بهینه از فرصت این میزبانی برای ارتقای سطح والیبال آذربایجان غربی و ارومیه تاکید کرد و ادامه داد: برگزاری این رقابت‌ها باعث می‌شود نوجوانان و جوانان هرچه بیشتر به این ورزش علاقه‌‌مند شوند و آن را ادامه دهند که این امر، فرصتی بزرگ برای آینده این رشته ورزشی است. 

وی با بیان این‌که والیبال ارومیه در جهان شهرت دارد، عنوان کرد: ۳۸ درصد بازیکنان تیم‌ ملی جمهوری اسلامی ایران را بازیکنان این شهر تشکیل می‌دهند که تداوم این روند نیاز به پشتوانه‌سازی و استفاده از نوجوانان و جوانان با استعداد دارد. 
بازیکن سال‌های دور تیم ‌ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: این مسابقات بیش از یک میلیارد تماشاگر در جهان دارد و پخش زنده آن از شبکه‌های تلویزیونی کشورهای مختلف دنیا فرصتی مناسب برای معرفی پتانسیل‌ها و قابلیت‌های فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی است. 

کارگرپیشه با قدردانی از اقدامات انجام‌شده برای میزبانی هرچه بهتر ارومیه از لیگ ملت‌های والیبال گفت: نبود نواقص در اجرای این رقابت‌ها می‌تواند زمینه کسب میزبانی‌های بیشتر را فراهم کند که نباید از این امر غافل باشیم. 
گفتنی است دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خردادماه در شهر ارومیه برگزار می‌شود و در این هفته تیم‌های ملی والیبال ایران، روسیه، لهستان و کانادا با هم به رقابت می‌پردازند. موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.

طی سال‌های گذشته فقط تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین‌المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.

میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP» در سال ۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال‌دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت و همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود. پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال‌خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت. 

این خبر را به اشتراک بگذارید