• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58928
+
-

توقیف۱۳۸۰ خودروی برهم زننده آرامش خیابان‌ها

فرمانده انتظامی استان اصفهان از توقیف یک‌ هزار و ۳۸۰ خودروی سواری که با دوردور کردن و دیگر حرکات مخاطره‌آمیز باعث سلب آسایش مردم شده بودند، خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار «مهدی معصوم‌بیگی» اظهار کرد: در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگانی که در ساعات پایانی شب به دوردور کردن، کورس گذاشتن و انجام حرکات نمایشی و مخاطره آمیز اقدام می‌کنند و نظم و امنیت خیابان‌ها را برهم می‌زنند، طرح عملیاتی برخورد با آنان طراحی و اجرایی شد.

وی افزود: در این عملیات با رانندگانی که قوانین را نقض می‌کردند و با کورس گذاشتن در سطح خیابان‌ها باعث سلب آرامش و آسایش شهروندان می‌شدند برخورد قاطع و قانونی شد و در هماهنگی قضائی به‌عمل آمده خودرو آنها به مدت یک هفته در توقیف پلیس می‌ماند.

او با بیان این‌که طرح برخورد پلیس با این افراد تا پایان تابستان علاوه بر کلان‌شهر اصفهان در تمام شهرستان‌های استان اجرا می‌شود، گفت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای سرمست غرور با خودروهای لوکس و گران‌قیمت خود خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی‌گری تبدیل کنند. معصوم بیگی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتارهایی در خیابان‌ها می‌شوند، گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون، این‌گونه خودروها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آنها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان این‌که ماموران پلیس بدون هیچ اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند، افزود: رفتار کسی که در خیابان‌های با محدودیت سرعت، اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می‌کند، یک رفتار تعمدی است و با محرومیت‌های اجتماعی از سوی پلیس همچون ضبط گواهینامه و غیره روبه‌رو می‌شوند. همچنین اگر منجر به سانحه‌ای شوند با مجازات‌های سختگیرانه‌ای از سوی دستگاه قضائی نیز روبه‌رو می‌شوند. فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این‌که شهر اصفهان، شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، گفت: این‌گونه اقدامات از سوی عده‌ای افراد هنجارشکن قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان‌های شهر اصفهان را برهم بزنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید