• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58919
+
-

مشترکان کم‌مصرف آب در قم تشویق می‌شوند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تعرفه‌های جدید آب را برای مدیریت صحیح مصرف دانست گفت: مشترکان خانگی که از ابتدای خرداد تا پایان شهریور پایین‌تر از الگو مصرف کنند و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش دهند تشویق می‌شوند.

به گزارش ایسنا، «علی جان صادق‌پور» اصلاح قوانین و مقررات از جمله قیمت‌گذاری واقعی آب را جزو برنامه‌های مدیریت مصرف برشمرد و گفت: قیمت پایین آب، منجر به مصرف بی‌رویه و حتی اسراف در این زمینه شده است.

وی سرانه مصرف آب برای هر فرد را در قم روزانه 160 لیتر اعلام کرد و افزود: این در حالی است که یک فرد می‌تواند با مصرف حدود 80 لیتر آب نیازهای خود را برطرف کند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تأکید کرد: این مصرف حدود دو برابری به منزله هدررفت آب است و اسراف به شمار می‌رود که برخلاف آموزه‌های دینی، مصلحت کشور و اقتصاد خانوار است.

وی تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داد و گفت: اصلاح الگوی مصرف نقش بسیار مهمی در اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید ایفا خواهد کرد.

 صادق‌پور تعرفه‌های جدید آب و خدمات دفع بهداشتی فاضلاب را برای مدیریت صحیح و اصلاح الگوی مصرف دانست و بیان کرد: بر اساس تعرفه‌های جدید که برای تحقق عدالت در زمینه توزیع یارانه‌های انرژی در کشور است، کسانی که مصرف بیش از الگوی مصوب داشته باشند باید بخشی از قیمت تمام شده آب را بپردازند.

وی با بیان این‌که مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند فقط 7 درصد با افزایش آب‌بها مواجه خواهند شد افزود: این در حالی است که افزایش تعرفه برای مشترکان پرمصرفی که الگوی مصرف را رعایت نکنند 23 درصد خواهد بود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم الگوی مصرف ماهیانه به ازاء هر واحد مسکونی را در استان قم 15 متر مکعب اعلام کرد و گفت: مشترکان خانگی که از ابتدای خرداد تا پایان شهریور پایین‌تر از الگو، مصرف کنند و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش دهند به ازای هر متر مکعب کاهش مصرف 1624 ریال تشویق می‌شوند.

وی مصرف بیش از الگوی مصرف آب را به زیان اقتصاد خانواده دانست و گفت: هر چه میزان مصرف آب افزایش یابد هزینه آب‌بهای مصرفی افزایش پیدا می‌کند که می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد خانواده کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید