• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58916
+
-

آغاز استعدادیابی ورزش وزنه‌برداری در استان


رئیس هیأت وزنه‌برداری استان مرکزی از اجرای طرح استعدادیابی این ورزش در مدارس استان خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح، تعدادی ورزشکار نخبه و مستعد وزنه‌برداری در مدارس شناسایی شدند.

«نادر امیری» در گفت‌و‌گو با مهر اظهار کرد: طرح استعدادیابی ورزش وزنه‌برداری با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان مرکزی در حال پیگیری است.

وی افزود: طرح استعدادیابی و نخبه‌پروری رشته وزنه‌برداری با هدف تشکیل تیم‌های پایه از سنین ۱۱ تا ۱۵ سال در سال جاری دنبال می‌شود و تاکنون ۳۰ ورزشکار مستعد شناسایی شدند تا در فصل تابستان و اجرای هدفمند طرح اوقات فراغت، این نخبه‌ها در سال جاری زیر نظر مربیان مجرب استان به تمرین بپردازند.

رئیس هیأت وزنه‌برداری استان مرکزی با اشاره به این‌که هیأت وزنه‌برداری استان پس از رکود چندساله دوباره فعالیت خود را از سر گرفته است اضافه کرد: آماده‌سازی موارد زیربنایی و زیرساخت‌ها در هیأت وزنه‌برداری از جمله طرح استعدادیابی، نخبه‌پروری، قهرمان‌پروری، فراهم کردن زمینه حضور بانوان استان در رشته وزنه‌برداری، برگزاری دوره‌های علمی، آموزشی و کلاس‌های مربیگری و داوری با هدف ارتقای سطح علمی و آشنا کردن آنان با آخرین قوانین و مقرارت بین‌المللی در دو بخش بانوان و آقایان، تقویت بنیه ورزشکاران و… از جمله برنامه‌های اولویت‌دار این هیأت است که در سال جاری دنبال می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید