• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58838
+
-

اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی زنان سیستان و بلوچستان

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی بانوان استان در پارلمان مشورتی زنان این استان تصویب و اجرایی شد. 

 «فاطمه فاضلی» در پنجمین نشست پارلمان مشورتی زنان سیستان و بلوچستان که با حضور اعضا در اداره کل راه‌آهن جنوب شرق (زاهدان) برگزار شد، گفت: این پارلمان برای بررسی چالش‌های پیش روی زنان در حوزه اقتصادی و وضعیت توانمندسازی آنان در این حوزه تشکیل و راه‌اندازی شده است. 

وی از اجرای مثلث توسعه اقتصادی زنان سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند یکی از اضلاع مهم این طرح را تشکیل دهند و در کنار آن انجمن‌های مردم‌نهاد و تسهیلگران اجتماعی و جامعه مدنی نقش مهمی را عهده‌دار خواهند شد. 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: طرح مثلث اقتصادی توسعه زنان به صورت پایلوت در روستای گردشگری سنگان آغاز، و طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی در حوزه زنان بررسی شده است. 

وی تاکید کرد: باید برای تشویق سرمایه‌گذاران بومی به سرمایه‌گذاری در روستاهایی که ظرفیت‌های ویژه دارند، تمام تلاشمان را به کار گیریم و در صورت تقویت اقتصاد بومی می‌توان زنان سرپرست خانوار را علاوه بر آموزش در دنیای تجارت نیز شریک کرد. 

فاضلی همچنین در جمع اعضای پارلمان مشورتی زنان سیستان و بلوچستان بر لزوم تشکیل تیم مطالعاتی‌اقتصادی زنان تاکید کرد و افزود: برای راه‌اندازی این تیم‌ها کارگروه‌های تخصصی برگزار خواهد شد. 

مدیر کل راه‌آهن جنوب شرق مستقر در زاهدان نیز گفت: تلاش‌های بی‌سابقه مدیریت و مجموعه اداره کل بانوان و خانواده استانداری موجب اتفاقات خوبی برای بانوان استان شده است. 

 «مجید ارجونی» گفت: راه‌اندازی اتاق کودک - مادر، تخفیف ۳۰ درصدی سفرهای ریلی و برگزاری تورهای گردشگری ویژه بانوان از جمله اقداماتی است که توسط مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و با تعامل اداره کل راه‌آهن جنوب شرق تاکنون انجام شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید