• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58830
+
-

ساخت2 هزار متر‌ مربع استخر پرورش ماهی در رفسنجان

تولید
ساخت2 هزار متر‌ مربع استخر پرورش ماهی در رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: ۲ هزار متر‌ مربع استخر پرورش ماهی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط دانشگاه ولی‌عصر(عج) در منطقه شاهزاده عباس رفسنجان احداث می‌شود. 

به گزارش ایرنا «مجید فصیحی‌هرندی» افزود: دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان از سال ۹۰ به عنوان معین اقتصادی این شهرستان معرفی شده و در راستای محرومیت‌زدایی در مناطق محرومی همچون خنامان دست به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی زده است. 

وی گفت: این دانشگاه با هدف توانمندسازی مردم مناطق محروم ضمن اشتغال‌زایی توانسته برای این مناطق درآمدزایی ایجاد کند. 

وی افزود: یکی از طرح‌های اقتتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان ایجاد استخر پرورش ماهی است که در فاز نخست این طرح در مساحت یک‌هزار متر‌ مربع در منطقه شاهزاده عباس با ظرفیت پرورش ۵۴ هزار قطعه بچه‌ماهی اجرا شده و هفته گذشته بیش از ۱۰ هزار قطعه ماهی از این استخر برداشت و روانه بازار شده است. 

فصیحی‌هرندی افزود: فاز دوم این طرح نیز در قالب ۲ هزار متر‌ مربع استخر با ظرفیت پرورش افزون بر ۱۲۰ هزار قطعه بچه‌ماهی در دست اجراست. 

فرماندار رفسنجان گفت: ایجاد قابلیت‌های فرهنگی در مناطق و شهرستان‌ها موجب کاهش موانع توسعه و رونق اقتصادی بیشتر می‌شود. 

فرماندار رفسنجان با اشاره به این‌که همدلی و هم‌فکری در توسعه شهرستان رفسنجان مفید است، ادامه داد: دانشگاه با اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند توسعه منطقه را رقم بزند؛ بنابراین دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و توسعه دخیل است. 

وی گفت: دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان از 3 سال قبل طرح‌های اقتصاد مقاومتی از جمله کشت زعفران و گل‌محمدی را در مناطق محروم این شهرستان در حال اجرا دارد که از اهداف مهم اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط این دانشگاه توانمندسازی مردم برای اشتغال و درآمدزایی و توسعه منطقه است. 

رئیس دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان نیز گفت: ۲ هزار متر‌ مربع استخر پرورش ماهی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در منطقه شاهزاده عباس رفسنجان احداث می‌شود. 

 «حسن رنجبرعسکری» با اشاره به این‌که از 3 سال قبل در این شهرستان با تفکر بزرگ توانمندسازی مردم دست به ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی زدیم، بیان کرد: می‌طلبد در کنار حفظ بخش کشاورزی به بخش‌های دیگر نیز اهمیت داد و ایجاد طرح‌های اقتصاد مقاومتی از آن دسته بحث‌های نجات‌بخش جامعه از معضل بیکاری و ایجاد رونق تولید است. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید