• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58823
+
-

خدمات درمانی بیمارستان ایرانشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به اهمیت سلامت مادران باردار و نوزادان می‌گوید: در این راستا کارگاه‌های آموزشی با حضور پرستاران و پزشکان بیمارستان‌های تابع دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر برگزار می‌شود.
 امیدواریم آموزش‌ها و تجربیات به دست آمده در این کارگاه به سایر بیمارستان‌ها انتقال یاید. 

 به گزارش همشهری، «مهران امینی‌فرد» می‌افزاید: استفاده از آموزه‌های این کارگاه برای مادران نوزادان و رفع دغدغه‌های آن‌ها در مراقبت از نوزادان نارس مؤثر است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به افتتاح اولین مرکز غربالگری رتینوپاتی نوزادان نارس می‌گوید: از نظر عوارض جبران‌ناپذیر تشخیص دیرهنگام نارسایی چشمی، مرکز ROP بیمارستان ایران برای سهولت دسترسی تمامی نوزادان نیازمند غربالگری با حضور متخصص چشم‌پزشکی و کارشناس آموزش‌دیده فعالیت خود را آغاز کرد.

 شهروندان دیگر مجبور به مراجعه به مرکز استان نیستند و می‌توانند از این خدمات در بیمارستان ایران ایرانشهر بهره‌‌مند شوند. 

وی می‌افزاید: این دستگاه با توجه به اهمیت در تشخیص و درمان ناهنجاری‌های دستگاه تنفسی و تجمیع درمان این دسته از بیماری‌ها با ارزشی بالغ بر 5 میلیارد ریال خریده و تحویل بیمارستان ایران شد. 

وی از افتتاح ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی در مجموعه دانشکده علوم‌پزشکی ایرانشهر و در شهرستان‌های ایرانشهر، سرباز، قصرقند، فنوج، دلگان، کنارک و نیکشهر در مراسمی به طور هم‌زمان و با حضور وزیر بهداشت در سال گذشته خبر می‌دهد و می‌گوید: برای ساخت و تجهیز این پروژه‌ها ۷۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه و با بهره‌برداری از این طرح‌ها، بیش از ۲۰ هزار متر‌ مربع فضای بهداشتی و درمانی به ظرفیت این دانشکده اضافه شد.

 اولویت داشتن بهداشت بر درمان سبب شده ۴۳ پروژه بهره‌برداری‌شده در حوزه بهداشت و ۴ پروژه در حوزه درمان باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید