• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58816
+
-

حذف قبض‌های کاغذی برق در 7 شهر فارس

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد که فرایند حذف قبوض کاغذی در 7 شهرستان استان فارس که تحت مدیریت این شرکت قرار دارند، آغاز شده است. به گزارش ایسنا، «جلال زراعت‌پیشه» در یک کنفرانس خبری گفت: فرایند حذف قبوض کاغذی یکی از برنامه‌های شرکت توانیر است که طی ماه‌های گذشته در برخی استان‌ها به شکل آزمایشی شروع شده و در توزیع برق شیراز نیز از اکنون آغاز شده است. 

وی گفت: در این فرایند، گام‌های متعددی پیش‌بینی کرده‌ایم که با اجرای مرحله به مرحله آن، فرایند را در یک دوره زمانی مشخص کامل خواهیم کرد. زراعت‌پیشه مرحله اول را توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز دانست و گفت: در این مرحله، سامانه پیامکی راه‌اندازی شده و شماره تلفن همراه مشترکان از طریق ارسال شناسه قبض به سامانه پیامکی 30001210 دریافت خواهد شد. او با بیان این‌که از روش‌های مختلفی برای اطلاع‌رسانی به مشترکین در خصوص اجرا شدن طرح استفاده شده است گفت: گام دوم اجرای آزمایشی و مرحله‌ای پروژه خواهد بود. این اقدام می‌تواند چالش‌های اجرای طرح حذف قبوض کاغذی را به حداقل ممکن کاهش دهد.

زراعت‌پیشه با یادآوری این‌که در مرحله آزمایشی، طرح در برخی مناطق توزیع برق شیراز اجرا و مشکلات و آسیب‌های آن شناسایی و رفع خواهد شد گفت: بعد از این، وارد مرحله اجرای کامل طرح و تثبیت آن خواهیم شد و در این مرحله برای این‌که مشترکان دغدغه‌ای در خصوص پرداخت صورت‌حساب نداشته باشند روش‌های متنوعی برای پرداخت پیش‌بینی و اجرا می‌شود. وی گفت: برای تسهیل در پرداخت صورت‌حساب امکان مشاهده و دانلود قبض برق از پورتال شرکت یا پرداخت آنلاین فراهم شده و از طرفی، اپلیکیشن خدمات غیرحضوری با امکان مشاهده و پرداخت قبوض و مرکز پاسخگویی تلفنی شرکت و دیگر راهکارها مد نظر قرار گرفته و اجرا شده است.  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به چالش‌های اجرای این طرح گفت: کاهش درصد وصولی، آگاهی نداشتن مشترکین از نحوه محاسبه هزینه برق مصرفی، انشعاب‌های مشاع در مجتمع‌های مسکونی و نهادینه نبودن کامل فرهنگ خدمات غیرحضوری در جامعه از مهم‌ترین چالش‌ها محسوب می‌شود که راهکارهایی را برای رفع آنها اندیشیده‌ایم. زراعت‌پیشه صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش مصرف کاغذ، ملاحظات ‌زیست‌محیطی و کاهش دوره قرائت از 2 ماه به یک ماه را از تاثیرات مثبت اجرای این طرح اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد که فرایند حذف قبوض کاغذی، همزمان با شیراز، در شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد، کوار، خرامه و سپیدان که تحت مدیریت آن شرکت قرار دارد، نیز اجرا شده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید