• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58792
+
-

البرز در جمع استان‌های کم ازدواج

بنا بر گزارش سازمان ثبت احوال کشور، استان‌های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان کمترین میزان ازدواج را در سال گذشته داشته‌اند

بنا بر گزارش سازمان ثبت احوال کشور، استان‌های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان کمترین میزان ازدواج را در سال گذشته داشته‌اند. به گزارش فارس، سخنگوی سازمان ثبت احوال عنوان کرد: میانگین سن مردان در اولین ازدواج در سال گذشته 5/27 سال و میانگین سن ازدواج زنان در اولین ازدواج در سال گذشته 4/23 سال است.

«سیف‌الله ابوترابی» ادامه داد: میزان عمومی (ناخالص) ازدواج در سال گذشته 7‌مورد به‌ازای هر هزار نفر است. ابوترابی در مورد 5 استان دارای بالاترین میزان عمومی ازدواج در سال گذشته نیز گفت: این استان‌ها شامل خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان هستند.

ابوترابی تاکید کرد: گزارش آمار‌های رسمی ازدواج و طلاق به صورت تفصیلی اواخر خرداد امسال اعلام خواهد شد. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است و بر پایه قانون و مصوبه شورای عالی آمار، سازمان ثبت احوال کشور مرجع رسمی آمارهای ازدواج و طلاق است. این آمارها به تفکیک سال، سن و سایر اقلام مورد نیاز در وب‌سایت دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است.

ابوترابی، ازدواج و طلاق را به عنوان مقوله‌های اجتماعی بخش عمده‌ای از آمارهای تولیدی ثبت احوال برشمرد و گفت: گام بزرگی در توسعه دولت الکترونیک در حوزه ثبت ازدواج و طلاق و تولید آمارهای آن در سال ۹۵ صورت گرفته است که اعلامیه‌های کاغذی از چرخه ثبت اعلام ازدواج و طلاق حذف شد و این 2 رویداد به صورت برخط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور منتقل می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس توصیه‌های بین‌المللی و اصول علمی، مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در 2 بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساختار سنی و دیگر مولفه‌های جمعیتی و نیز بدون توجه به تحولات اجتماعی، فرهنگی از روایت کافی برخوردار نیست؛ پس این قبیل مقایسه‌ها باید در بازه‌های سالانه یا چندساله انجام شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید