• شنبه 30 شهریور 1398
  • السَّبْت 21 محرم 1441
  • 2019 Sep 21
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58788
+
-

قانونی نبودن تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی

رئیس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان زنجان گفت: تبلیغ زودهنگام در فضای مجازی، جلسات و اجتماعات مغایر قانون انتخابات است و از کاندیداها انتظار می‌رود قانون را سرلوحه کارشان قرار دهند. 

 به گزارش ایرنا، خدابخش مرادی نافچی در چهارمین جلسه ستاد انتخابات استان زنجان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی رصد و نظارت لازم را در این حوزه دارند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد خواهند کرد. وی ادامه داد: براساس قانون، استفاده از امکانات عمومی دولت توسط مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی له یا علیه کاندیداها نیز ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود. 

رئیس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان زنجان افزود: بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مهم‌ترین وظیفه‌ای است که برای ستاد انتخابات تعیین شده است. فراهم آوردن این فرصت به گفتمان‌سازی نیاز دارد و اعضای ستاد، فرمانداران، بخشداران، صاحبان قلم، رسانه‌ها و هنرمندان باید برای تحقق این مهم تلاش کنند. 

مرادی نافچی خاطرنشان کرد: بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم به عنوان یک راهبرد در ستاد انتخابات کشور تعریف شده است و مسئولان کمیته‌ها باید زمینه‌های لازم را برای تحقق‌بخشی به این مهم تبیین و فراهم کنند. 

وی با اشاره به عملکرد ستاد گفت: براساس تقویم زمان‌بندی برگزاری انتخابات، مراحل برگزاری به ترتیب طی شده است و آخرین موضوع، استعفای مدیران و کارکنان مصرّح در ماده ۲۹ قانون انتخابات بود که طبق گزارش‌ها هیچ‌یک از مدیران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان از سِمت خود استعفا نکرده‌اند. 

رئیس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان زنجان توضیح داد: کمیته‌های ستاد انتخابات استان نیز جلسات را در حوزه ماموریت و مسئولیت خود شروع می‌کنند و طبق برنامه زمان‌بندی پیش می‌روند. مرادی نافچی تصریح کرد: آسیب‌شناسی انتخابات گذشته، احصا و راهبرد و راهکارهای لازم برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در حوزه امنیتی و اجرایی نیز تعریف شده است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید