• شنبه 26 مرداد 1398
  • السَّبْت 15 ذی الحجه 1440
  • 2019 Aug 17
چهار شنبه 25 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 55912
+
-

اخبار

ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری در خیابان فرجام

مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در خیابان فرجام ایجاد می‌شود. سرپرست اداره حمل‌ونقل عمومی شهرداری منطقه 4 دراین‌باره گفت: «با توجه به اهمیت استفاده شهروندان از حمل‌ونقل پاک و تشویق آنها برای‌ تردد با دوچرخه، مسیر ویژه‌ای در خیابان فرجام حدفاصل خیابان‌‌های هنگام تا شهید برادران باقری ایجاد می‌شود.» «محسن بهادر» افزود: «در این مسیر، مراکز جاذب سفر مانند دانشگاه علم وصنعت، ایستگاه مترو سرسبز و پایانه‌های تاکسیرانی هم به مسیر اصلی دوچرخه در خیابان فرجام متصل شده و 6 ایستگاه در این مسیر جانمایی می‌شود.» به گفته او ایجاد 2 هزار و500‌ متر مسیر دوچرخه‌سواری، شامل جداسازی فیزیکی بخشی از خیابان و پیاده‌راه، اصلاح هندسی معبر، نصب تابلو و خط‌کشی به‌زودی آغاز شده و تا اوایل تابستان به بهره‌برداری می‌رسد. 

بهره‌برداری از پایگاه مدیریت بحران امام علی (ع)

پایگاه مدیریت بحران امام علی(ع) تا پایان سال در تقاطع بزرگراه‌های امام علی(ع) و شهید محلاتی به بهره‌برداری می‌رسد. معاون فنی و عمران شهردار منطقه 14دراین‌باره گفت: «این پایگاه با هزار و300‌مترمربع زیربنا، 2 سازه دارد که سازه مسطحی به مساحت 540‌مترمربع به‌عنوان سالن ورزشی در نظر گرفته شده و در شرایط اضطراری می‌توان از آن برای اسکان و انبار تجهیزات استفاده کرد و ساختمان دیگری هم در 2 طبقه دارای سالن‌های اورژانس، آتش‌نشانی، بخش اداری و... است.» «نوذر طالب‌زاده» افزود: «ساخت این پایگاه تاکنون 65‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته و درصورت تأمین بودجه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.»

تعریض خیابان ناصری و لوپ‌ پل خاوران 

خیابان ناصری و پل خاوران با هدف ایجاد دسترسی آسان شهروندان و کاهش ترافیک محدوده تعریض می‌شود. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه 15 دراین‌باره گفت: «شهروندان به‌ویژه رانندگان در خیابان ناصری (نفیس سابق) با مشکل کم‌عرض بودن خیابان و ترافیک در ورودی این معبر مواجه هستند از این‌رو حل این مشکلات در دستور کار معاونت حمل‌ونقل و ترافیک قرار گرفته است.» «مسعودلواف‌زاده» افزود: «نبش خیابان ناصری، ملکی قرار گرفته که با تملک آن توسط شهرداری خیابان عریض خواهد شد که تأثیر بسزایی در روان‌سازی ترافیک در خیابان ناصری و خیابان خاوران دارد.» او ادامه داد: «از طرفی باتوجه به ترافیک صبح و عصر‌ روی پل خاوران، قرار است با تدبیر شهردار منطقه لوپ شماره 4 بسیج که راه عبوری خودروها به بزرگراه آزادگان است، تعریض شود. مراحل اجرای این طرح نیز به‌زودی آغاز می‌شود.» ‌

سکوی رونق تولید ملی در پیاده‌راه فدک

«سکوی رونق تولید ملی» در پیاده‌راه فرهنگی بوستان فدک دایر می‌شود. مدیر اداره بانوان شهرداری منطقه 8 دراین‌باره گفت: «باتوجه به استقبال شهروندان از تولیدات خانگی بانوان سرپرست خانوار، سکوی رونق تولید ملی از روز دهم ماه‌رمضان به بعد با هدف حمایت از تولیدات ملی و خانگی در این بوستان جانمایی خواهد‌شد.» «مینا شکوریان» افزود: ‌«در این مسیر، تولیدات خانگی بانوان سرپرست خانوار از انواع غذا و خوراکی تا پوشاک و.... با نازل‌ترین قیمت در مقایسه با بازارهای دیگر عرضه می‌شود.» علاقه‌مندان برای بازدید و خرید از این سکو می‌توانند بعد از افطار از ساعت 21 تا 23 شب به بوستان فدک در محله نارمک، میدان هلال‌احمر، خیابان گلستان مراجعه کنند. 


اخبار چندخطی 

 منطقه 4 ویژه‌برنامه «بر آستان جانان» با اجرای تواشیح، قرآن، موسیقی و برپایی غرفه‌های فرهنگی و هنری تا پایان ماه رمضان از ساعت 21 تا 23 در فرهنگسرای اشراق برپاست. این مرکز در انتهای خیابان شهید ناهیدی قرار دارد.
 
منطقه 15 فیلم سینمایی «راهبه» در سینما پردیس تئاتر تهران اکران ویژه می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند در ساعات 18و22 به خیابان خاوران، بلوار شاهد، جنب فرهنگسرای خاوران بروند.

​​​​​​​ منطقه 4 مؤسسه خیریه باران امید برای حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت، نیازمند مشارکت خیّران است. نیکوکاران می‌توانند با شماره 7723007تماس بگیرند یا به خیابان شهید زهدی، کوچه مبین‌علی مراجعه کنند. 

​​​​​​​ منطقه 8 کلاس‌های مبانی کامپیوتر در سرای محله تهرانپارس برگزار می‌شود. متقاضیان برای آموزش مبانی کامپیوتر باید به خیابان دماوند، نبش کوچه شهید میر بلوکی بروند. 

​​​​​​​ منطقه 13 آموزش بافت گلیم، قالیبافی، گبه، سرمه‌دوزی و معرق در سرای محله نیروی هوایی در حال برگزاری است. این مرکز در انتهای خیابان پنجم نیروی هوایی، جنب شهرداری ناحیه 2 قرار دارد. 

​​​​​​​ منطقه 14 کلاس‌های عروسک‌سازی به سبک روسی با هدف اشتغالزایی بانوان در سرای محله مینا برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند به خیابان17شهریور، انتهای خیابان کیامنش، جنب بوستان اسپندی بروند. 

​​​​​​​ منطقه 15 دوره آموزش زبان انگلیسی دوشنبه‌ها برای همه گروه‌های سنی در خانه فرهنگ پامچال برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای نامنویسی و شرکت در دوره‌ها به شهرک مشیریه، بوستان پامچال مراجعه کنند. 

عدد خبر

​​​​​​​ 10000‌مترمربع آسفالت بزرگراه شهید باقری در منطقه 8 مرمت و بهسازی شد. تراش و روکش مکانیزه آسفالت در این بزرگراه حدفاصل میدان شقایق تا ابتدای خیابان جانبازان شرقی صورت گرفت. 

​​​​​​​ 3000 ‌متر طول خط‌کشی محوری در نقاط حادثه‌خیز محله امامت منطقه13با هدف افزایش ایمنی و کاهش تصادفات انجام شد. 

​​​​​​​ 331 واحد عرضه‌کننده آش و حلیم توسط بازرسان مرکز بهداشت شمال بررسی شده‌ و 10 واحد متخلف اخطار بهداشتی گرفتند. شهروندان می‌توانند با خرید از واحدهای مجاز، درصورت مشاهده تخلفات واحدها را به سامانه 190 اطلاع دهند. 

​​​​​​​ 2000‌ مترمربع پیاده‌رو بزرگراه بسیج منطقه 14 با هدف تسهیل و ایمن‌سازی‌ تردد، بهسازی و مناسب‌سازی شد. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :