• دو شنبه 31 تیر 1398
  • الإثْنَيْن 19 ذی القعده 1440
  • 2019 Jul 22
شنبه 21 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 55518
+
-

ارسال 4 کامیون کمک‌های جمع‌آوری شده به استان‌های لرستان و خوزستان

دانش‌آموزان گل کاشتند

سیل نخستین روزهای سال نو تا جایی که امکان داشت بر منازل، ابنیه، زیرساخت‌ها، مزارع کشاورزی کلی خسارت وارد کرد کلی ویرانی و خرابی به بار آورد. سیل وارد مدارس شد و نیمکت ها و تخته سیاه و حتی به تیرهای دروازه و تور والیبال و میله بسکتبال رحم نکرد و همه رو با خود برد. مدارس تعطیل شدند و دانش آموزان دفتری برای نوشتن و کتابی برای خواندن نداشتند. بیش از 20 روز سیل مهمان استان های مختلف کشور بود و هر روز ویرانی هایش بیشتر می شد و خسارت های فراوانی به بار می آورد.
نکته مثبت ماجرا اینجاست که سیل رفت و ویران کرد اما سیل مهربانی و حرکت بی‌نظیر مردمی که در سراسرکشور شکل گرفت از آن دست اتفاقات تاریخی بی‌نظیر شد. در واقع برای کمک به سیل‌زدگان مردم هرکاری که از دستشان بر می‌آمد حتی به اندازه خرید یک قرص نان انجام دادند. حرکت زیبای دانش‌آموزان منطقه 10 در کمک به مردم مناطق سیل‌زده هم در راستای همین همدلی و صمیمیت است که به گفته «علیرضا سلمانی» دبیر شورایاری محله امام خمینی(ره) که از مدیران مدارس محله است با همکاری دانش‌آموزان و خیّران حدود 20 میلیون تومان پول نقد و 200 میلیون تومان کالای غیر‌نقدی به مناطق سیل زده ارسال شده است. 
سلمانی در این‌باره می‌گوید: «تقریباً همزمان با وقوع سیل و پای کارآمدن مردم در جلسه‌ای از سوی آموزش و پرورش منطقه، پیشنهاد جمع‌آوری کمک‌های مردمی به‌صورت نقدی و غیر‌نقدی از سوی دانش‌آموزان مطرح و شماره حسابی که از سوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شده بود، برای این کار تعیین شد.»به گفته سلمانی، کمک‌های غیر‌نقدی به دو صورت انجام شد. بخش اول سفارشی بود، برای مثال بر حسب نیاز مناطق سیل زده درخواست ماکارونی یا کنسرو می‌شد که از سوی بانیان جمع‌آوری کمک‌های مردمی تهیه شد. بخش دیگر کار هم شامل جمع‌آوری کمک‌هایی بود که خود دانش‌آموزان بر حسب توانایی و بضاعتشان تحویل مدارس می‌دادند. او درباره کمک‌های غیر‌نقدی جمع شده توضیح می‌دهد: «حدود 4 کامیون کمک‌های غیر‌نقدی شامل بیسکویت، برنج، پوشک بچه، زیرانداز، پتو، فرش، جوراب، زیر پیراهن، لوازم بهداشتی و.... غیره بود که همه این اقلام در هنرستان شهید قدمی محله بریانک جمع‌آوری و توسط دانش‌آموزان این مدرسه بسته‌بندی و تفکیک شد که یک کامیون آن در همان روزهای نخست به استان لرستان ارسال و 3 کامیون هم به استان خوزستان در ایام ماه مبارک رمضان ارسال شد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید