• سه شنبه 28 خرداد 1398
  • الثُّلاثَاء 14 شوال 1440
  • 2019 Jun 18
سه شنبه 27 فروردین 1398
کد مطلب : 52658
+
-

مشمولان مناطق سیل‌زده کسر خدمت نمی‌گیرند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره‌ چگونگی تغییر اعزام به خدمت مشمول سربازی مناطق سیل‌زده و نیز مشمولان در خوزستان ارائه کرد.
سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دغدغه و ابهامات برخی از مشمولان ساکن مناطق سیل‌زده در استان‌های لرستان و خوزستان گفت: ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به وضعیت مناطق سیل‌زده اعلام کرد که مشمولان در کدام منطقه از استان‌های گلستان و لرستان اعزام به خدمتشان تعویق افتاده و یا می‌توانند از مرخصی اضطراری استفاده کنند که توضیحات ارائه شده در این خصوص موجود است. وی درباره مشمولان مناطق سیل‌زده استان خوزستان نیز اعلام کرد: در این زمینه به سازمان وظیفه عمومی ناجا اختیارات لازم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح داده شده تا پس از بررسی‌ ، تسهیلات لازم برای اعزام مشمولان به سربازی را درنظر بگیرند. همچنین به فرماندهان یگان‌های مناطق سیل‌زده نیز این اختیار داده شده تا در مورد مرخصی اضطراری سربازان در این مناطق تصمیم‌گیری کنند.
کمالی درباره اینکه چرا تاکنون مشخصا مناطق سیل‌زده استان خوزستان اعلام نشده گفت: با توجه به وضعیت سیل در استان خوزستان مقرر شد تا پس از جمع‌بندی نهایی و پیگیری‌های نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در این استان، اسامی این مناطق اعلام شود. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه تسهیلات ارائه شده مربوط به سربازان و مشمولان مناطق سیل‌زده است و کل استان را شامل نمی‌شود گفت: بنابراین آن دسته از مشمولانی که در استان‌های سیل‌زده بودند و شهر محل سکونتشان درگیر سیل نبوده مشمول این تسهیلات نیستند. کمالی درباره ابهام دیگر برخی از ساکنان مناطق سیل‌زده مبنی بر اینکه تغییر دو‌ماهه در اعزام سربازی به منزله کسر خدمت است؟ گفت: چنین چیزی به هیچ عنوان تأیید نشده و کسر خدمت نیز به ساکنان مناطق سیل‌زده تأیید نشده بلکه تنها اعزام به خدمتشان به تعویق افتاده است. بنابراین مدت سربازی این افراد نیز تابع قوانین کلی است و تغییری در آن ایجاد نشده است.


 

این خبر را به اشتراک بگذارید