• سه شنبه 28 خرداد 1398
  • الثُّلاثَاء 14 شوال 1440
  • 2019 Jun 18
پنج شنبه 20 دی 1397
کد مطلب : 44178
+
-

اخبار کوتاه/شهر

توافق برای تملک خانه نیما تا پایان سال 

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تلاش کمیته میراث فرهنگی شورا و دیگر اعضا و نیز انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی، امیدواریم کار تملک خانه نیما تا پایان سال به انجام برسد.  به گزارش همشهری، در شورای چهارم احیای خانه نیما یوشیج، پدر شعر نو مدنظر قرار گرفت اما بنا به دلایلی این مهم به سرانجام نرسید. اما در شورای پنجم موضوع تملک و
 باز‌‌زنده‌سازی این اماکن به ویژه خانه نیما در دستور کار کمیته میراث فرهنگی قرار گرفته است. حسن خلیل آبادی ادامه داد: مذاکرات و توافقات خوبی در این زمینه با مالکان انجام شده اما با وجود این، هنوز موضوع تملک خانه نیما یکی از دغدغه‌های مهم انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی است که به سرانجام نرسیده است. تصمیم ما تملک خانه نیماست که امیدواریم این مهم یا از طریق سازمان میراث فرهنگی و یا از طریق شهرداری به سرانجام برسد.


طرح کاهش مخاطرات شن‌چاله‌ها

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری با اعلام اینکه دیگر از شن‌چاله‌های منطقه 18 برداشتی انجام نمی‌شود، از تهیه طرح موضعی برای کاهش مخاطرات این موقعیت و افزایش ارزش افزوده منطقه خبر داد. زهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر تهران، در خصوص گودهای شن و ماسه منطقه 18 گفت: شن‌چاله‌های عمیقی که در منطقه18 بر اثر برداشت‌های گذشته از معادن شن و ماسه ایجاد شده، وضعیت کنونی منطقه را نامناسب و موقعیتی خاص را پدیدار کرده است. الان مدت‌هاست دیگر هیچ برداشتی از این گودها انجام نمی‌شود که می‌توان آن را اقدام بسیار خوبی در جهت بهبود وضعیت خاص این موقعیت به‌شمار آورد اما نمی‌توانیم تنها به همین موضوع بسنده کرده و گودها را به شکل کنونی رها کنیم.


آموزش ایمنی به مالکان برج‌ها 

در راستای اجرای طرح 999 در شهر تهران، به مالکان برج‌های بالای 12طبقه در منطقه 3 آموزش‌های ایمنی داده می‌شود.
به ‌گزارش همشهری، کاظم کمالی نسب، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 گفت: شهروندان و مالکان برج‌های بالای 12طبقه می‌آموزند که هنگام بروز حادثه چه واکنشی نشان دهند ضمن اینکه اطلاعات مناسبی هم در مورد شرایط یک ساختمان ایمن به‌دست می‌آورند و با تجهیزات و سیستم‌های ایمنی که در ساختمان‌ها نصب می‌شوند، آشنایی پیدا می‌کنند و روش استفاده و نگهداری از این سیستم‌ها را فرامی‌گیرند.


بازنگری طرح جامع ریلی تهران 

جلسه مدیریتی بازنگری طرح جامع ریلی تهران با رویکرد توسعه حمل‌ونقل عمومی و توجه به فرایند تحلیلی طرح تفصیلی و هماهنگی به منظور اتصال خطوط حمل‌ونقل ریلی شهر تهران به منطقه٢٢ برگزار شد. به گزارش همشهری، در این جلسه عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، فرزانه صادق مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری، علی نوذرپور شهردار منطقه22، مشاور مترو در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، مشاوران طرح و نمایندگان ادارات و نهادهای ذیربط حضور داشتند.


تعیین تکلیف بافت‌های فرسوده منطقه ۵ 

نوسازی بافت‌های فرسوده محلات کن، حصارک و باغ فیض با اقدامات ستاد بازآفرینی پایدار منطقه ۵ در حال پیگیری است.
به گزارش شهرنوشت، حاجی علی‌اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با حضور در منطقه، به اهمیت مدیریت هماهنگ در نوسازی و حل مسائل بافت‌های فرسوده اشاره کرد و درباره ساختار و دستورالعمل ستاد بازآفرینی مناطق و کارگروه‌ها گفت: به فراخور موضوعات قابل بررسی، امکان تغییر در ساختار اعضای کارگروه‌ها وجود دارد و ستاد بازآفرینی فقط مختص شهرداری‌های مناطق نیست بلکه ارگان‌های دیگر نظیر اداره ثبت اسناد و املاک، شرکت آب و فاضلاب، برق و گاز و آموزش و پرورش منطقه، اداره کل میراث فرهنگی، نیروی انتظامی مستقر در محلات هدف، اداره کار و رفاه اجتماعی، مرکز بهداشت و کمیته امداد شمال غرب تهران، ادارات بهزیستی، اوقاف و سرپرستی بانک مسکن در این مهم یاری‌رسان هستند.

این خبر را به اشتراک بگذارید