• دو شنبه 27 اسفند 1397
  • الإثْنَيْن 11 رجب 1440
  • 2019 Mar 18
سه شنبه 15 آبان 1397
کد مطلب : 36727
+
-

خبر

جانمایی جایگاه‌های سوخت کوچک مقیاس در شهرک‌هاشهرک‌های نظامی به‌زودی صاحب جایگاه سوخت کوچک مقیاس می‌شوند. معاون حمل‌ونقل ترافیک شهردار منطقه 9 با بیان این مطلب گفت: «این طرح با هدف کاهش ترافیک طراحی شده تا ساکنان برای استفاده از جایگاه سوخت به خیابان‌های خارج از شهرک مراجعه نکنند.» «فرزاد فرهادیان بابادی» افزود: «پایگاه نیروی هوایی، مجتمع شهرک توحید و مجتمع ولی امر(عج) از شهرک‌های مسکونی نظامی منطقه 9 هستند که برخی از آنها جمعیت زیادی دارد و نیاز است تا در آن شهرک‌ها بیش از یک جایگاه سوخت جانمایی شود. هر جایگاه 200‌مترمربع مساحت دارد که برای جانمایی در حال هماهنگی با مناطق نظامی هستیم.» 


خیابان مطهری شمالی بسته می‌ماند

 ورودی خیابان مطهری شمالی از بلوار دریا تا رفع ملک میدان کوثر (گود دریا) بسته خواهد ماند.  رئیس پلیس راهور منطقه 2 گفت: «با مصوبه کمیته معابر شهرداری تهران خیابان مطهری شمالی فعلاً فقط از ساعت 16 تا 21 از خیابان دریا بسته شده اما با گذر زمان دائمی می‌شود. تا زمانی هم که ملک واقع در محدوده خیابان اناری و بلوار دریا عقب‌نشینی نکند، این معبر باز نخواهد شد.» «قاسم برجی» افزود: «در گذشته در ساعت‌های اوج ترافیک باز بودن خیابان مطهری شمالی باعث ایجاد ترافیک در بلوار دریا می‌شد و‌ گاه ترافیک به بلوار پاک‌نژاد انتقال می‌یافت اما با شروع طرح تا حدودی مشکل رفع شده و امیدواریم با اصلاحات هندسی در خیابان ارغوان شرقی و بلوار دریا ترافیک به حداقل برسد.» 

ساماندهی وانتی های شهرک پاسداران تمامی وانتی‌های مستقر در شهرک پاسداران منطقه 21 به‌زودی ساماندهی می‌شود. «احسان قاضی» با بیان این مطلب گفت: «طبق هماهنگی انجام شده با اداره ساماندهی منطقه و به درخواست شهروندان شهرک پاسداران تا هفته آینده همه وانتی‌های مستقر در این شهرک به جای دیگری منتقل می‌شود و آرامش به محله برمی‌گردد.» رئیس اداره خدمات شهری ناحیه یک منطقه 21 افزود: «استقرار وانتی‌های میوه‌فروشی در تقاطع خیابان‌های طالبی و 27 در روبه‌روی مسجد النبی(ص) شهرک پاسداران منجر به ترافیک زیادی در اطراف این تقاطع می‌شود و نارضایتی بسیاری از شهروندان این محله را به همراه داشته است.» 


   عدد خبر                           

180مرکز جاذب سفر در منطقه 2 شناسایی شده است. «امیرحسین حیدرنیا» معاون حمل و ترافیک شهردار منطقه 2 گفت: «طرح شناسایی مراکز جاذب سفر با هدف رفع معضلات ترافیکی منطقه انجام شده است.» 

822 نفر در سالن نمایش پایگاه یکم شکاری منطقه 9 می‌توانند به تماشای فیلم‌های روز بنشینند. این سالن تا پایان امسال در این شهرک به بهره‌برداری می‌رسد. 

1000 واحد تجاری قطعات خودرو در محل سابق کارخانه ارج ساخته می‌شود. «صالح صیامی» نماینده شورایاران منطقه 21 گفت: «دومین مرکز فروش قطعات خودرو در غرب تهران در حال راه‌اندازی است که این اقدام به رونق کسب و کار این منطقه کمک می‌کند.»

40 هزار‌متر از معابر ناحیه 4 منطقه 22 با صرف حداقل هزینه با مشارکت مردم محله دریاچه و باقری آسفالت شد.»


   خبر کوتاه                        

گروه زیست‌محیطی در فرهنگیان/ «اکرم مطلبی» از فعالان محیط‌زیست شهرک فرهنگیان گفت: «باتوجه به افزایش  زباله‌های خشک در منازل، گروهی برای آموزش به ساکنان شکل گرفت که نتیجه‌اش جمع‌آوری 700‌کیلوگرمی پسماند خشک از شهرک است.»

کاهش ترافیک در تهرانسر / ترافیک در بلوار تهرانسر کاهش می‌یابد. «محمدرضا سالمی» معاون شهردار منطقه 21 گفت: «برای کاهش ترافیک در بلوار تهرانسر، خیابان قباد یکطرفه و عملیات اصلاح هندسی در تقاطع بلوار یاس و خیابان مروارید انجام می‌شود. »

مجموعه گردشگری در پونک / مجموعه فرهنگی گردشگری «گران میراث رشیدیه» در محله پونک منطقه 2 ساخته می‌شود. این مجموعه در زمینی به مساحت 30هزار‌متر در حال ساخت است.

ایجاد اشتغال برای بهبود‌یافتگان از اعتیاد/ کارگاه‌های سراجی، کفاشی و خیاطی برای افراد بهبودیافته از اعتیاد و جویای کار راه‌اندازی شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار می‌توانند با شماره 96037588 تماس بگیرند. 

انتقال آب‌های سطحی / پروژه انتقال آب‌های سطحی تا پایان آبان به‌بهره‌برداری می‌رسد«مجید امانی» معاون فنی و عمران شهردار منطقه 9 خبرداد: «این طرح سال 92 طراحی  و تاکنون 400‌متر آن تا مقابل دانشگاه هوایی جنوبی انجام شده است.» 

رفع خطر 2‌ گود پرخطر/ مشکل 2 مسجد‌الزهرا(س) و الرسول(ص) که به دلیل گودبرداری غیر‌اصولی باعث ایجاد خطر برای شهروندان شده بودند، رفع می‌شود. «یوسف مزارعی» معاون شهردار منطقه 2 گفت: «این کار با همکاری هیئت امنای مساجد انجام می‌شود.»


 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :