• پنج شنبه 27 تیر 1398
  • الْخَمِيس 15 ذی القعده 1440
  • 2019 Jul 18
پنج شنبه 22 شهریور 1397
کد مطلب : 30415
+
-

چند پیشنهاد برای تهیه نذری‌های ساده و ارزان

سفره حسینی

تاسوعا و عاشورای حسینی که می‌رسد، شهر رنگ و بوی دیگری می‌گیرد. دیگ‌های کوچک و بزرگ روی اجاق‌های هیئت‌ها و خانه‌ها می‌نشیند تا پذیرای دوستداران و عزاداران حسینی باشد. غذاهایی مانند قیمه، عدس‌پلو، زرشک‌پلو، فسنجان، قورمه‌سبزی در همه هیئت‌ها داده می‌شود اما برای اینکه شما هم سهمی در این ایام داشته باشید و نذری بدهید، لازم نیست که حتما همانند هیئت‌های بزرگ، غذاهای سنگین تهیه کنید. اغلب شما می‌توانید با نان و پنیر ساده، الویه، شربت، شیرکاکائو داغ و... سهمی در دستگاه امام‌حسین(ع) داشته باشید. در زیر چند پیشنهاد ساده برای نذری دادن برایتان ذکر می‌کنیم.

  ساندویچ الویه
یکی از نذری‌های ساده‌ای که می‌توانید تهیه و بین دسته‌های عزاداری توزیع کنید، ساندویج الویه است که هم تهیه آن راحت است و هم ریخت و پاش زیادی ندارد. شما برای تهیه این نذری به سیب‌زمینی، خیارشور، مرغ، سس مایونز و تخم‌مرغ نیاز دارید.


 فرنی

از آنجا که شله‌زرد می‌تواند برای برخی از مردم نذری به نسبت گرانی به شمار بیاید، می‌توانید فرنی را جایگزین آن کنید. برای تهیه این دسر محبوب، شما به آرد برنج، شیر، شکر و گلاب نیاز دارد. این دسر می‌تواند ایده بسیار خوبی برای پذیرایی شما از عزاداران حسینی باشد.

   شیرکاکائوی داغ

شیرکاکائوی داغ یکی از نذری‌هایی است که مردم در ایام محرم در دسته‌های عزاداری توزیع می‌کنند. شما این نذری ساده را می‌توانید با حداقل هزینه تهیه کنید. برای تهیه این نذری ساده شما به شیر، پودر کاکائو و شکر نیاز دارید.

   نان و پنیر و سبزی

لقمه‌های نان و پنیر و سبزی یکی از نذری‌هایی است که توسط مردم در این ایام توزیع می‌شود؛ نذری‌ای که دور ریزی ندارد تا بعد از مراسم عزاداری موجب به زحمت افتادن کارگران شهرداری برای نظافت خیابان‌ها و کوچه‌ها شود. برای کمتر شدن هزینه‌ها در تهیه این نذری به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای پنیرهای بسته‌بندی از پنیر باز استفاده کنید و آنها را با قیمت مناسب از میادین میوه و تره‌بار خریداری کنید.


   حلوا

یکی دیگر از نذری‌های ساده و پرطرفدار این روزها حلواهای خانگی است که به‌راحتی در خانه تهیه می‌شود. برای تهیه حلوا شما به آرد، روغن، شکر و گلاب نیاز دارید تا در کوتاه‌ترین زمان یک نذری محبوب و لذیذ آماده کنید.

این خبر را به اشتراک بگذارید