• دو شنبه 2 اردیبهشت 1398
  • الإثْنَيْن 16 شعبان 1440
  • 2019 Apr 22
پنج شنبه 18 مرداد 1397
کد مطلب : 26365
+
-

با مردم

 به فکر این قشر باشند

سلام. دوران بازنشستگی روزهای بسیار سختی برای خانواده‌های بازنشستگان است؛ چراکه این دوران مصادف می‌شود با هزینه‌های ازدواج فرزندان، اشتغال و تحصیلات آنها و از همه مهم‌تر هزینه‌های درمان افراد بازنشسته. از نمایندگان مجلس و دولت درخواست می‌کنیم بیش از پیش به فکر این قشر باشند.
دبیر بازنشسته از تهران

ارز فقط به کالاهای اساسی

باسلام. در چند‌ماه گذشته بسیاری با ارز 4200تومانی برای مسافرت به‌صورت خانوادگی به خارج از کشور برای تفریح مسافرت کردند و گفتند دارندگی و برازندگی! اساسا چرا دولت برای اینگونه موارد شخصی ارز مسافرتی پرداخت کرد؟ امیدواریم با بسته جدید ارزی که دولت و بانک مرکزی وعده داده از این پس ارز رسمی فقط به کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند.
9050...0915

موتورسواران مرکز شهر

سلام خداقوت به شما عزیزان. من به‌عنوان راننده‌ای که از صبح تا شب وقت خودم را در شهر می‌گذرانم، گلایه‌ای از موتورسوارها و وضعیت رانندگی آنها دارم. متأسفانه هیچ قانونی برای موتورسوارها به‌خصوص در مرکز شهر وجود ندارد و آنها با تخلفات متعدد در سطح شهر مشکلات زیادی را برای سایر خودروهای در حال تردد به‌وجود می‌آورند. آیا وقت آن نرسیده است تا برای ورود موتورسوارها به مناطق شلوغ و پرتردد پایتخت نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد؟ 
موسی کاظمی از تهران

درخواست از شرکت مترو

سلام، خسته نباشید. سال‌هاست در شرکت مترو مشغول به‌کاریم. چون پیمانی هستیم حقوقمان را هر 4‌ماه یک‌بار پرداخت می‌کنند. انتظار داریم مسئولان ذیربط در شهرداری نظارتی به‌کار پیمانکاران داشته باشند. باور کنید ما کارگران پیمانی هم مشکلات زیادی داریم و باید جوابگوی خانوادهایمان باشیم. لطفا صدای ما را به گوش مسئولان برسانید.
5187...0938

مسدود کردن کوچه و خیابان‌

باسلام. براساس قانون نانوشته‌ای، سال‌هاست در کوچه و خیابان‌ها بسیاری از افراد مقابل خانه‌ها یا کسبه جلوی مغازه‌ها و همچنین نگهبانان جلوی ادارات با نصب تابلوی پارک ممنوع، با تهدید به پنچری خودروها مانع پارک کردن خودروهای دیگر می‌شوند. این درحالی است که طبق ماده۲۴ قانون مدنی، هیچ‌کس نمی‌تواند کوچه و خیابان‌هایی را که بن‌بست یا مسدود نیستند، تحت تملک قرار دهد. لطفا درخصوص نقض آشکار حقوق شهروندی که طبق قانون مجازات نیز دارد، گزارشی بنویسید.
3456...0919

 مشاغل آلاینده و مزاحم

سلام. هرچند وجود بی‌شمار خودروها، به‌خصوص خودروهای شخصی و موتورسواران بخش عمده‌ای از دلایل افزایش ترافیک شهری و آلودگی ناشی از آن در کلانشهرهاست، اما در کنار اینها مشاغل آلاینده و مزاحمی در حومه پایتخت در حال فعالیت هستند که آلودگی ناشی از مواد سمی ناشی از تولیدات‌شان، ضررهای جبران‌ناپذیری بر سلامت مردم دارد. مسئولان ذیربط در حوزه سلامت مردم باید فکری اساسی برای شناسایی و تعطیلی این صنایع متخلف داشته باشند.
دبیر بازنشسته از تهران

خشک‌شدن درختان در ایستگاه مترو

اگر این روزها گذرتان به ایستگاه متروی کرج افتاده باشد از دیدن درخت‌های کاج چندساله و شمشادهایی که در حال خشک‌شدن هستند دلتان به درد می‌آید. از آنجا که این ایستگاه مسیر هر روزه‌ام است، نزد رئیس ایستگاه رفتم و از او علت بدحالی باغ را جویا شدم که با یک عبارت بدرقه‌ام کرد: مشکل بی‌آبی! سؤال من و کسانی که تعلق‌خاطری به محیط‌زیست دارند این است که واقعا چقدر بحران آب در شهری مثل کرج جدی شده که باغی به این زیبایی در حال نابودی است؟ این درحالی است که در بسیاری از مناطق مختلف شهر کرج جوی‌های زیادی جاری‌است که به راحتی می‌توان از آب آنها برای آبیاری این باغ استفاده کرد. آیا واقعا برای مسئولان این ایستگاه مهم نیست که این درختان با چه زحمت و صرف چه هزینه‌ای به ثمر رسیده‌اند؟ اگر وضع ایستگاه‌هایی مثل کرج به این قرار باشد، اوضاع شهرهای کویری چه می‌شود؟ آیا ما به همین راحتی می‌توانیم شاهد از بین رفتن داشته‌هایمان باشیم؟ چرا به بلای روزمرگی و بی‌تعهدی گرفتار شده‌ایم؟ کجای کارمان می‌لنگد که بخش بزرگی از مدیران ما به درد بی‌تعهدی گرفتار آمده‌اند؟ از مسئولان شرکت متروی تهران-کرج ملتمسانه درخواست مساعدت دارم.
سعید از کرج

آبیاری هفته‌ای 2بار

با سلام. مسئولان از یک طرف دائم مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق تشویق و تأکید می‌کنند، اما از سویی هیچ برنامه‌ای برای کاهش هدر دادن آب در آبیاری فضای شهری ندارند. خودم بارها شاهد بوده‌ام که پرسنل فضای سبز ساعت‌ها با لوله‌های قطور مشغول آبیاری یا بهتر بگویم هدردادن آب هستند. پیشنهاد می‌کنم حداقل آبیاری فضای سبز را به هفته‌ای 2بار کاهش دهند.
3072...0935

مشارکت دادن جوانان 

با سلام بر شما. مسئولان کشور موضوع جوانگرایی را جدی بگیرند و از کارایی و پتانسیل جوانان در تخصص‌های مختلف استفاده کنند. واقعیت این است که بسیاری از مدیران کشور ما پیرند و جسارت و تحرک جوانان را ندارند؛ البته باید از تجربیات بازنشستگان هم استفاده کرد، ولی شایسته این است که جوانان را در اداره کشور مشارکت داد.
6845...0912

واگذاری به بخش خصوصی

باعرض سلام و سپاس بی‌پایان و خداقوت. واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش‌های خصوصی به نوبه‌خود دارای فواید بسیار زیادی است، اما به شرط آنکه در تمام مراحل به قوانین وضع شده که وظایف محوله آنها محسوب می‌شود، تابع و عامل باشند تا در این میان حق و حقوقی از هیچ صاحب حقی پایمال نشود.
6263...0938

ستون با مردم پل ارتباطی خوانندگان با تحریریه روزنامه همشهری است. لطفا نظرات خود را که بیشتر جنبه عمومی داشته باشد با ما در میان بگذارید.

این خبر را به اشتراک بگذارید