• شنبه 27 بهمن 1397
  • السَّبْت 10 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 16
شنبه 13 مرداد 1397
کد مطلب : 25628
+
-

ورود سازمان تعزیرات حکومتی به تخلفات بازار دارو

ورود سازمان تعزیرات حکومتی به تخلفات بازار دارو

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران،  با اعلام این خبر که این سازمان به تخلفات صورت‌ گرفته در بازار دارو و تعرفه پزشکان ورود می‌کند از مردم خواست تا تخلفات این حوزه را از طریق سامانه ۱۳۵ گزارش دهند.
محمد علی اسفنانی به خانه ملت گفت: سازمان تعزیرات حکومتی از حیث گرانفروشی،  احتکار،  داروهای تقلبی و داروهای تاریخ گذشته به این حوزه ورود می‌کند و درصورتی که گزارشی وجود داشته باشد،  قطعا بدان رسیدگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما به لحاظ اهمیتی که برای سلامت عمومی قائل هستیم،  مجتمع ویژه‌ای را برای رسیدگی به تخلفات حوزه بهداشت و درمان اختصاص داده‌ایم و 5شعبه‌ویژه در مجتمع‌ها مستقر کرده‌ایم تا فقط به این تخلفات رسیدگی کنند و موضوع دارو هم در این بخش‌ها رسیدگی می‌شود.  همچنین در رابطه با تجهیزات پزشکی نیز شعبه‌ویژه‌ای را در معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت،  درمان و آموزش پزشکی مستقر کرده‌ایم تا همیشه قاضی این سازمان در این مجموعه حضور داشته باشد و به محض اینکه تخلفی مشاهده شد به سرعت مراحل قانونی آن را طی کرده و بعد از تصمیم‌گیری حکم را صادر و اجرا کند.

 اسفنانی اظهار کرد: البته در حوزه دارو با نقص قانونی مواجه هستیم و اگر بتوان در یک زمان قابل‌قبولی این نقایص را برطرف کرد،  به‌طوری که به این سازمان اختیارات قانونی داده شود تا بتوانیم با قدرت بیشتری به این موضوع ورود کنیم،  قطعا می‌توانیم وضعیت بازار دارو را به‌صورت بهتری کنترل کنیم.

اسفنانی یادآور شد: تعرفه پزشکان و بیمارستان‌ها و خدماتی که در آنها ارائه می‌شود و هزینه‌ای که در ازای آن دریافت می‌کنند هم ازجمله مواردی است که این سازمان بدان ورود کرده و به تخلفات صورت گرفته در آن رسیدگی می‌کند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید