• سه شنبه 28 خرداد 1398
  • الثُّلاثَاء 14 شوال 1440
  • 2019 Jun 18
پنج شنبه 11 مرداد 1397
کد مطلب : 25371
+
-

جوانان جویای نام و کار

جوانان جویای نام و کاریکی از خبرهای خوب این هفته خبری بود که از مجلس به گوش رسید. نمایندگان در جریان بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، با اصلاح این قانون، استثناها در به‌کارگیری بازنشستگان را کاهش دادند. هرچند قانون «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» برای نخستین‌بار در جلسه علنی ۲۰اردیبهشت ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسیده بود؛ قانونی که تلاش می‌کرد راه را برای اشتغال جوانان هموار کند اما با تبصره‌هایی که داشت نتوانست در عمل، آنطور که باید تأثیر‌گذار باشد. جوانان جویای نام و کار یکی از کاندیداهای این هفته ما هستند که از شنیدن این خبر بیش از همه خوشحال شده‌اند.

لایحه حمایت از کودکان و نوجواناندر شرایطی که هر روز شاهد حضور کودکان و نوجوانان آسیب‌پذیر در خیابان‌های شهرهای بزرگ در حال کار یا تکدی‌گری هستیم و هر از گاهی هم خبرهای تلخ آزار و اذیت کودکان چه از طرف خانواده و آشنایان و چه از طرف افراد سودجو و بیمار، از گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد، خبر دوباره به جریان افتادن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بعد از 7سال اتفاق خوشایند و خوبی است. با اینکه حمایت و تصویب کامل این قانون به زمان احتیاج دارد اما عزم جمعی نمایندگان مجلس و سخنرانی‌هایی که در این هفته در مجلس و در دفاع از این قانون انجام شد، بسیار امیدبخش و خوشحال‌کننده بود.

مهسا قربانیاین بانوی داور بین‌المللی فوتبال که همراه با بهاره سیفی نهاوندی و معصومه شکوری از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا برای داوری بخش بانوان دعوت شده، یکی از کاندیداهای چهره خوشحال این هفته ماست. قربانی پیش از این هم در مسابقات بین‌المللی در سطح آسیا داوری کرده بود و این بار قرار است در بخش فوتبال بانوان در بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی در جاکارتا سوت بزند. به‌نظر می‌رسد بعد از درخشش علیرضا فغانی در رقابت‌‌های جام‌جهانی روسیه این‌بار نوبت مهسا قربانی‌است که با سوت زدن در رقابت‌های آسیایی بدرخشد و باعث افتخار و شادی ما شود.

کارکنان گمرک مرز بازرگانشهرام جزایری، مجرم اقتصادی معروف، هنگام خروج غیرقانونی و پنهانی از کشور در مرز بازرگان دستگیر شد و عکس‌های او هنگام دستگیری که در واقع از تصاویر دوربین امنیتی گرفته شده بود منتشر شد. کارکنان گمرک مرز بازرگان کاندیدای چهره خوشحال این هفته ما هستند؛ نه به‌خاطر دستگیری جزایری بلکه برای گذشت از رشوه میلیونی جزایری و نلرزیدن دست و دلشان و تحویل او به مأموران امنیتی. دیدن پاک‌دستی و قانونمندی همیشه خوشحال‌کننده و ارزشمند است.

این خبر را به اشتراک بگذارید