• جمعه 3 اسفند 1397
  • الْجُمْعَة 16 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 22
پنج شنبه 21 تیر 1397
کد مطلب : 22853
+
-

کیوان سوری استعداد جوان ایرانی در فرمول3

آرش راهبر| در فاصله سه روز مانده تا راند چهارم مسابقات فرمول 3 اروپا، یک استعداد جوان و تازه ایرانی خود را به پیست زاندفورت هلند خواهد رساند تا با دیگر استعدادهای مسابقات اتومبیلرانی جهان به رقابت بپردازد. کیوان سوری راننده 18 ساله ایرانی‌الاصل در راند سوم مسابقات مهم و جذاب فرمول اروپایی روی سکو رفت و حالا نگاه‌های زیادی به این استعداد تازه در دور چهارم مسابقات خیره شده است.
کیوان سوری که فرزند علی سوری کشتی‌گیر سابق ایرانی است امسال در تیم «فان آمرسفورت ریسینگ» هلند حضور یافته و با خودروی4 سیلندر 2 لیتری مرسدس با کد (Dallara F317)وارد مسابقات شده است. بی شک این بالاترین سطح از مسابقات اتومبیلرانی در حال حاضر است که یک راننده ایرانی در آن حضور می‌یابد. مسابقات فرمول 3 اروپا یکی از مسابقات مهم اتومبیلرانی در گروه خودروهای تک‌سرنشین است که تنها دو پله پایین‌تر از مسابقات فرمول یک قرار دارد. معمولا راننده‌های موفق در مسابقات فرمول 3 به مسابقات فرمول 2 راه پیدا می‌کنند و پس از آن نیز شرایط برای حضور در مهم‌ترین مسابقه اتومبیلرانی جهان یعنی فرمول یک مهیا می‌شود. کیوان سوری که متولد سال 2000 است با توجه به شرایط سنی و موفقیت‌‌هایی که در مسابقات پیشین به‌دست آورده می‌تواند در آینده‌ای نزدیک خود را برای آزمایش در فرمول یک آماده کند. کیوان سوری از سال 2013 وارد مسابقات فرمولا اسکیپ باربر(FSB) شد و با 12 سکو و 342 امتیاز به عنوان قهرمانی فصل دست پیدا کرد. در سال‌های بعد نیز وارد مسابقات اوپن یوروفرمولا شد و از سال 2017 نیز به مسابقات فرمول 3 اروپایی قدم گذاشت که یکی از مهم‌ترین مسابقات برای بروز و کشف استعداد رانندگان جوان است.
او در فصل 2018 رقبای نامداری دارد که می‌توان از میان آنها به میک شوماخر (پسر میشاییل شوماخر کبیر)، اینام احمد (بریتانیا)، دانیل تیکتوم و مارکوس آرمسترانگ اشاره کرد. جالب است که در روز سوم از راند سوم مسابقات در شهر نورمبرگ و پیست نوریس‌رینگ میک شوماخر با کیوان سوری برخورد کرد و هر دو نتوانستند مسابقه را به پایان برسانند. با این حال کیوان سوری با 16 امتیازی که در نورمبرگ کسب کرده به راند چهارم مسابقه در زاندفورت هلند امیدوارانه نگاه می‌کند.   

این خبر را به اشتراک بگذارید