• جمعه 3 اسفند 1397
  • الْجُمْعَة 16 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 22
پنج شنبه 21 تیر 1397
کد مطلب : 22842
+
-

سنگ بزرگ ذوب‌آهن مقابل پای استقلال و تبریزی

باشگاه استقلال تهران مدت‌هاست که شرایط مرتضی تبریزی مهاجم تیم فوتبال ذوب‌آهن را زیر نظر دارد، اما در چند سال اخیر همواره به‌دلیل اینکه این بازیکن با باشگاه قرارداد داشته، این انتقال نهایی نشده اما مدیران باشگاه استقلال بار دیگر تلاش خود را برای جذب این مهاجم از سر گرفته‌اند. باشگاه استقلال در طول هفته‌های اخیر برای جذب مرتضی تبریزی به باشگاه ذوب‌آهن نامه رسمی زده و برای به‌خدمت گرفتن این بازیکن ابراز تمایل کرده است؛ اما به‌نظر می‌رسد مبلغ رضایت نامه‌ای که باشگاه ذوب‌آهن برای تبریزی درخواست کرده بالاتر از رقم مورد انتظار مدیران استقلال بوده و همچنان مذاکرات دو طرف برای نهایی کردن این قرارداد ادامه دارد. استقلالی‌ها امیدوارند تا در صحبت‌های خود با مدیران باشگاه ذوب‌آهن به رقمی که برای انتقال تبریزی در نظر 
گرفته‌اند،  برسند.
تبریزی فصل گذشته با به ثمر رساندن 15گل به‌عنوان دومین گلزن برتر لیگ هفدهم شناخته شد و با توجه به شرایط سنی مناسبی که دارد می‌تواند خرید خوبی برای استقلالی‌ها باشد. البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که با توجه به نوسانات بازار ارز و اینکه باشگاه استقلال توان خرید مهاجم خارجی ندارد، جذب تبریزی می‌تواند خرید بسیار خوبی برای آبی‌پوشان به‌شمار برود؛ بازیکنی که هم در زمین و هم در هوا تبحر خوبی دارد و خرید او می‌تواند به کلیشه عدم خرید بازیکنانی که در لیگ ایران با تیم هایشان قرارداد دارند و انتقال آنها به همین دلیل منتفی می‌شود، را نیز خاتمه دهد.
حالا باید ببینیم مدیران باشگاه ذوب‌آهن چه واکنشی در روزهای آتی به این موضوع خواهند داشت و البته اینکه امید نمازی سرمربی جدید ذوب‌آهن که برای کسب رتبه‌ای بهتر از نایب قهرمانی به این تیم آمده، اجازه خروج یکی از بازیکنان مهم تیمش را می‌دهد یا خیر. فعلا که باشگاه ذوب‌آهن مبلغ بالایی را برای دادن رضایت‌نامه تبریزی، به استقلال پیشنهاد داده است. سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن در خصوص ایکنه آیا واقعا استقلال برای جذب تبریزی اقدامی کرده می‌گوید: «استقلالی‌ها برای تبریزی به ما نامه زدند و به صورت رسمی او را می‌خواهند البته اولویت ما فروش بچه‌ها به خارج از کشور است، اما در مجموع در جلسه هیات مدیره پیشنهاد باشگاه استقلال را مطرح می‌کنیم تا ببنیم چه می‌شود. همه اینها به‌نظر هیات مدیره بستگی دارد، باید ببینیم چه می‌شود.»
 

این خبر را به اشتراک بگذارید