• دو شنبه 27 اسفند 1397
  • الإثْنَيْن 11 رجب 1440
  • 2019 Mar 18
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19643
+
-

خطر تبدیل شدن تالاب صالحیه به کانون گردوغبار


مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز با هشدار نسبت به تبدیل شدن تالاب صالحیه به کانون گردوغبار گفت: اگر از الان به فکر احیای تالاب صالحیه نباشیم عواقب بدی در انتظار استان خواهد بود.

فردین حکیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تالاب صالحیه یک تالاب‌ فصلی در البرز است که اهمیت آن از سال 94بیشتر به چشم آمد، گفت: طی این مدت شاهد حضور بیش از 100گونه جانوری در این تالاب بوده‌ایم. با وجود این، درصورت عدم‌رسیدگی به این تالاب ممکن است در کنار 9کانون گردوغباری که در استان شناسایی شده این تالاب هم به یکی از کانون‌های گردوغبار استان تبدیل شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان البرز تصریح کرد: سال گذشته حقابه تالاب صالحیه پیگیری و تالاب احیا شد و در کمتر از 10روز پرندگان زیادی به این تالاب مهاجرت کردند و حتی شاهد زادآوری آنها نیز بودیم. وی با بیان اینکه طرح‌های متعددی برای احیای تالاب اجرا شده است، گفت: یکی از طرح‌ها کاشت نهال‌های مقاوم به خشکی است اما در کنار آن لازم است به عوامل تخریبی مثل شترهای سرگردانی که مشخص نیست چه‌کسی صاحب آنهاست هم توجه شود ؛ علاوه بر این حضور دام‌ زیاد نیز به منطقه آسیب می‌زند.

این خبر را به اشتراک بگذارید