• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19628
+
-

تداوم تولید 5خودروی تک ستاره در اردیبهشت‌ماه

تولید
تداوم تولید 5خودروی تک ستاره در اردیبهشت‌ماه


 تازه‌ترین گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای سواری تولیدی در اردیبهشت‌ماه امسال از تداوم تولید 4خودروی وانت و یک خودروی  سواری تک ستاره به‌رغم مصوبه وزارت صنعت مبنی بر ممنوعیت تولید این خودروها از ابتدی امسال خبر می‌دهد.

براساس این گزارش از مجموع 43خودروی سواری و وانت تولید داخل 4خودروی وانت شامل وانت مزدا کارا 2000دوکابین بهمن موتور،  وانت نیسان تک سوز و دوگانه سوز زامیاد،  وانت آریسان و خودروی سواری سایپا X111طی اردیبهشت‌ماه امسال نیز با یک ستاره تولید شده‌اند؛ همچنین 12خودروی سواری و یک خودروی وانت با دو ستاره کیفیت،  11خودروی سواری و یک وانت با 3ستاره کیفیت و10خودروی سواری 4ستاره کیفیت را داشته و هیچ خودروی تولید داخل موفق به کسب 5ستاره کیفیت نشده است. 

براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی طی اردیبهشت‌ماه امسال در گروه خودروهایی با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان،  سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ یک پله صعود کیفی داشته و دو ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

سایپا ۱۱۱ اما همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی قرار داشته و تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.در گروه خودروهایی با سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان،  ساندرو،  پژو ۲۰۷ اتوماتیک،  تندر ۹۰ پلاس و پارس تندر چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

همچنین خودروهای تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک،  تندر ۹۰،  رانا،  پژو ۲۰۶،  پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و دناپلاس سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. باقی خودروهای قرار گرفته در این گروه قیمتی شامل نیو ام‌وی‌ام ۳۱۵،  دنا،  دانگ فنگ H۳۰،  سورن،  پژو ۴۰۵،  سمند،  پژو پارس،  تیبا،  ساینا و تیبا هاچ‌بک دو ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

براساس این گزارش،  در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان،  B۳۰ دارای چهار ستاره کیفی است. چانگان CS۳۵،  آریزو ۵ و برلیانس H۳۳۰ سه ستاره کیفی کسب کرده‌اند. خودروی لیفان X۶۰ اتوماتیک نیز دارای دو ستاره کیفی است.

اما در گروه خودروهایی با سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان،  سراتو و هیوندای آی‌۲۰ دارای چهار ستاره کیفی هستند. تیگو ۵،  هایما S۷ اتوماتیک و جک S۵ سه ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

همچنین در گروه خودروهایی با سطح قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز،  سه خودروی قرار گرفته در این گروه شامل پژو ۲۰۰۸،  نیومزدا ۳ و سوزوکی گراند ویتارا دارای چهار ستاره کیفی هستند.

این خبر را به اشتراک بگذارید