• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19543
+
-

الو محله

بوی بد سطل‌های زباله
منطقه 1

سطل‌های زباله محله باغ فردوس همیشه بوی بد می‌دهد و اصلاً شسته نمی‌شود. به نظر می‌رسد خودروهای شست‌وشوی سطل زباله فقط به برخی محله‌ها و معابر می‌روند. با توجه به اینکه شیرابه‌های زباله داخل سطل باقی می‌ماند، برای حفظ سلامت شهروندان از مسئولان تقاضا می‌شود به این مسئله رسیدگی کنند. 

فخری رستگار ـ ساکن محله باغ فردوس

پاسخ مسئول: شست‌وشوی مرتب سطل‌های مکانیزه
شهرداری ماهانه برنامه‌های منظمی برای شست‌ و شوی سطل‌های زباله مکانیزه موجود در منطقه دارد. نیمه اول سال به دلیل گرمای بیشتر هوا، سطل‌های زباله با استفاده از دستگاه مخصوص شسته و در نیمه دوم سال هم در هر ماه 4 مرتبه این کار تکرار می‌شود. با توجه به پیام این شهروند، به این موضوع رسیدگی خواهد شد. 
مجید نوربخش، رئیس اداره خدمات شهری شهرداری منطقه یکلایروبی به موقع مسیل زرگنده
منطقه 3

 با توجه به اینکه به فصل گرما نزدیک می‌شویم، بهتر است که به موقع مسیل زرگنده از وجود زباله‌ها لایروبی شود تا شاهد افزایش جانوران موذی و انتشار بوی نامطبوع در محله حسن‌آباد زرگنده نباشیم. 
زری امیری ـ ساکن محله حسن‌آباد زرگنده

پاسخ مسئول: انجام شد
مسیل زرگنده به طول تقریبی 300‌متر و کانال خشایار به طول تقریبی 250متر توسط گروه 5 نفره، لایروبی و پاکسازی شد و مقدار 6‌مترمکعب سنگ، ماسه، لجن و ضایعات دورریز از محل خارج و به مراکز مجاز تخلیه زباله حمل شد. 
عدالت امیرزاده، معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه 3تقاطع شلوغ
منطقه 14

تقاطع ائمه اطهار(ع) از نقاط شلوغ و پر ترافیک منطقه است که این ترافیک در ساعات اولیه و پایانی روز بیشتر هم می‌شود. کوتاه بودن زمان چراغ راهنمایی و رانندگی، خودروهایی که از بزرگراه بسیج برای دسترسی به بلوار ابوذر وارد تقاطع می‌شود و همچنین توقف تاکسی‌ها در مسیر جنوبی چهارراه، از مشکلاتی است که گره‌های ترافیکی این تقاطع را بیشتر می‌کند. لطفاً پلیس راهنمایی به این مسئله رسیدگی کند. 
مریم نادری ـ ساکن محله ائمه اطهار(ع)

پاسخ مسئول: نظارت بر تقاطع
برای کاهش مشکلات مطرح شده، نیروی راهنمایی و رانندگی به‌صورت مستمر در این تقاطع مستقر می‌شود. در مورد زمانبندی چراغ راهنمایی نیز بررسی لازم صورت گرفته، توقف تاکسی‌ها در این تقاطع ممنوع است و با اینکه این توقف بیشتر از سوی خودروهای شخصی است اما برخورد ترافیکی لازم انجام می‌شود. 
سرگرد احمد نوری، کارشناس راهنمایی و رانندگی منطقهکمبود فضای سبز و بوستان
منطقه 15

اهالی محله رضویه از کمبود فضای سبز و بوستان در این محله گله‌مند هستند. با توجه به مجاورت این محله با کارخانه سیمان و‌ تردد خودروهای سنگین و آلودگی زیست‌محیطی ایجاد شده، کمبود بوستان و فضای سبز در این محله مشکل‌ساز شده است. 
محمدرضا قاسمی ‌ـ ساکن محله رضویه

پاسخ مسئول: بهره‌برداری از بوستان جدید
با توجه به ضرورت افزایش سرانه فضای سبز، ساخت یک بوستان درمحله رضویه رو به پایان است و تاکنون مراحل محوطه‌سازی و نصب پایه چراغ و کاشت‌گونه‌های گیاهی در آن بوستان انجام شده و قرار است تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری برسد. 
وحیدرضا محمدی‌ـ شهردار منطقه15کمبود روشنایی درمعابرکهریزک
منطقه 20

 برخی از معابر شهرکهریزک روشنایی ندارد. با توجه به اینکه برخی از بانوان شاغل هستند و زمانی که به منزل مراجعه می‌کنند هوا تاریک شده است، نبود روشنایی باعث ترس و وحشت آنان می‌شود. 
مریم دولتشاهی، ساکن کهریزک


پاسخ مسئول: کمبود روشنایی پیگیری می‌شود
برای تأمین امنیت شهروندان و زیباسازی شهر تمام نقاط تاریک محله‌های مسکونی و صنعتی شهر کهریزک شناسایی و با نصب پایه‌های چراغ توسط واحد زیباسازی و هماهنگی با اداره برق منطقه، روشنایی نقاط مورد نظر تأمین شده است ولی اگر شهروندان هنوز با مشکل کمبود روشنایی مواجه هستند به این مرکز مراجعه کنند. 
حسن کریمی، مسئول زیباسازی شهرداری کهریزک

این خبر را به اشتراک بگذارید