• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19542
+
-

گزارش خبری

تیرهای برق چوبی محله کن در انتظار تأمین بودجه

منطقه 5


نسیم لهردی‌| خبرنگار:

محله کن از محله‌های قدیمی تهران با کوچه‌باغ‌های بسیار زیباست، کوچه باغ‌هایی که هنوز تیرهای برق چوب روسی در آن دیده می‌شود؛ البته فرسوده و خطرساز. تاکنون شورایاران پیگیری‌های بسیاری برای تعویض و ایمن‌سازی این تیرهای برق انجام داده‌اند اما به نتیجه ای نرسیده است. 

علی غفوری، از ساکنان محله کن در این‌باره گفت: «این تیرهای برق چوبی سال‌هاست در این محله وجود دارد و در برخی از معابر به دلیل باریک بودن عرض کوچه، بدنه خودروها به این تیرهای برق ساییده می‌شود و به همین دلیل تیرهای برق به مرور فرسوده‌تر و کج شده است. از طرفی به دلیل افزایش جمعیت در این محله، سیم‌کشی‌های برق غیر‌اصولی و خطرناک روی این تیرها انجام شده است. در یک سال اخیر اداره برق اقداماتی برای بهبود این وضع انجام داده، ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد.» 

علیرضا محبعلی، دبیر شورایاری محله کن در این‌باره گفت: «تا پایان سال 95 حدود 40 تیر برق فرسوده توسط اداره برق منطقه قدس تعویض شد، اما در بافت قدیمی محله کن حدود 52عدد تیر چوبی برق داریم که 10 تا 12 عدد آن کاملاً کج و خطرناک است. قطر چوب تیر برق که حدود 30 سانت بوده الان حدود 18 سانت شده و این موضوع منجر به نگرانی ساکنان محله شده است. پس  از پیگیری‌های مکرر توانستیم با همکاری اداره برق بخشی از سیم‌های رشته‌ای بدون محافظ را به کابل‌های خود نگهدار تغییر دهیم. همچنین در جلسه‌ای که زمستان 96 با مدیر اداره برق منطقه قدس داشتیم مقرر شد تا کار تعویض تیرهای برق ادامه پیدا کند، ولی تاکنون اقدامی نشده است.» 

علیرضا رنجبر، مدیر اداره برق منطقه قدس در پاسخ به مشکل مطرح شده از سوی شهروندان توضیح داد: «در سال 95 با مشکلات زیادی در محله کن روبه‌رو بودیم، اما 40 تیر برق و بخش زیادی از سیم‌های رشته‌ای را تعویض کردیم. تعویض تیرهای برق نیاز به تأمین بودجه زیادی دارد که امید است با همکاری شهرداری و تعامل بیشتر ساکنان محله کن بتوانیم کار را به پایان برسانیم.»

این خبر را به اشتراک بگذارید