• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19539
+
-

اخبار محلی

نصب شیر‌های آتش‌نشانی در فرحزاد
منطقه 2

شیرهای آتش‌نشانی در محله فرحزاد برای امداد‌رسانی بهتر در شرایط بحرانی نصب می‌شود. 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه با بیان این مطلب گفت: «محله فرحزاد بافت فرسوده و متراکمی دارد که در شرایط بحرانی امداد‌رسانی در آن مشکل است و برای برطرف کردن این مشکل شیرهای آتش‌نشانی را در کوچه‌های کم‌عرض نصب خواهیم کرد. اکنون مشغول جانمایی برای نصب شیرهای آتش‌نشانی در نقاط مختلف محله فرحزاد هستیم.»

«مسعود خسروی» افزود: «پس از محله فرحزاد، در نقاط دیگری از منطقه که بافت فرسوده دارد مانند زنجان، طرشت، پونک و اسلام‌آباد هم شیرهای آتش‌نشانی نصب می‌شود.»
همکاری داوطلبان نیکوکار
منطقه 4 

 خانه ایرانی خاک‌سفید از داوطلبان خدمت‌رسانی به کودکان بدسرپرست و خانواده‌هایشان دعوت به همکاری می‌کند. مدیر این خانه گفت: «در آستانه فصل تابستان و برای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان، در زمینه‌های آموزشی و تفریحی نیاز به حمایت مربیان ورزشی و معلمان داریم.» «نیما مختاریان» افزود: همچنین پزشکان و کارشناسان سلامت می‌توانند برای ارائه خدمات بهداشتی به خانواده‌های مورد حمایت جمعیت دانشجویی
 امام علی(ع) با این جمعیت همکاری کنند.» داوطلبان برای مشارکت می‌توانند به دفتر جمعیت دانشجویی امام علی(ع) در خیابان شهید زهدی، بیست متری ولی‌عصر(عج) مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۹۲۰۸۱۶ تماس بگیرند. 
هر هفته یک مهارت در فرهنگسرای کار و تعاون 
منطقه 9

اهالی برای آموزش رایگان «مهارت‌های ده‌گانه زندگی» می‌توانند به فرهنگسرای کار و تعاون مراجعه کنند. 

«سید اسماعیل جعفرپور» مدیر فرهنگسرای کار و تعاون دراین‌باره گفت: «این آموزش‌ها با همکاری کارشناسان و روان‌شناسان برای افزایش آگاهی شهروندان در زمینه مهارت مقابله با استرس، هیجان، تصمیم‌گیری، انتخاب درست، اضطراب، همدلی، خشونت و محبت در زندگی و ارتباط با دیگران ارائه می‌شود.»  علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با فرهنگسرای کار و تعاون با شماره 66029060 تماس بگیرند. 
برگزاری جشنواره صاحب آدینه‌ها
منطقه 10

جشنواره «صاحب آدینه‌ها» در منطقه10 اجرا می‌شود. مدیر خانه فرهنگ حرا با بیان این مطلب گفت: «جشنواره صاحب آدینه‌ها با موضوع مهدویت و با هدف‌‌ ترویج فرهنگ اسلامی در منطقه برگزار می‌شود که شامل مسابقه نقاشی، شعر، تئاتر، فیلم کوتاه، خوشنویسی، انیمیشن و پوستر است.» «قاسم امیدعلی» ادامه داد: «علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا پایان ماه مبارک رمضان به دبیرخانه جشنواره در خیابان شهید دعوتی، مجموعه حرا ارائه دهند.» شهروندان در همه گروه‌های سنی می‌توانند در این جشنواره حضور یابند. 
اتصال همه مشترکان منطقه به شبکه فاضلاب
منطقه 11

تا پایان سال جاری همه مشترکان منطقه 11 به شبکه فاضلاب شهری متصل می‌شوند.

مدیر اداره آب و فاضلاب منیریه درباره این طرح گفت: «جز محدوده حکومتی که تاکنون مجوزی برای لوله‌گذاری آن دریافت نشده است، تا پایان سال عملیات لوله‌گذاری و انشعاب فاضلاب در این منطقه به پایان می‌رسد.»

«رضا شعبانی» افزود: «هم اکنون در حال رفع انفصالات و نصب انشعاب در خیابان‌های زرین قدم، آذربایجان، آژیده، پیروز، خرمشهر، فخر رازی و خلیل‌آباد هستیم و بعد از ماه مبارک رمضان نیز عملیات نصب انشعاب در خیابان‌های 12 فروردین و فخر رازی، خیابان جمالزاده شمالی و جنوبی و کوچه‌های آنها انجام می‌شود.» 

شهروندان می‌توانند با مراجعه به اداره آب و فاضلاب منیریه در خیابان معیری و با پرداخت 20درصد حق انشعاب به‌صورت نقدی و مابقی در 24قسط برای اتصال انشعاب فاضلاب اقدام کنند. خانواده‌های شهدا و جانبازان از تخفیف‌های ویژه برخوردارند. 
راه‌اندازی نخستین پایگاه سلامت در محله
منطقه 13

با راه‌اندازی نخستین پایگاه سلامت محله امامت، سرانه خدماتی این محله افزایش یافت. مدیر پایگاه سلامت در این‌باره گفت: «این پایگاه با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برای همه گروه‌های سنی شهروندان و ارتقای سلامت آنان در زمینه‌های مختلف، واکسیناسیون، پیشگیری از بیماری‌ها، مراقبت مادر و کودک، مکمل‌های غذایی و... در محله امامت راه‌اندازی شد.» «حکیمه فروردین» افزود: «شهروندان با حضور در این پایگاه برای نخستین بار، کد بهداشت و کارت الکترونیک از سوی مشاوران پایگاه دریافت می‌کنند و مشخصات آنان ثبت می‌شود. همچنین معاینه رایگان سلامتی با حضور پزشک مجرب هر روز از ساعت 10 تا 11 در این پایگاه انجام می‌شود.» شهروندان برای استفاده از این خدمات می‌توانند به میدان امامت، کوچه غدیر، پلاک 57 مراجعه کنند یا با شماره 77403594 تماس بگیرند. 
عضوگیری رایگان در کتابخانه نابینایان 
منطقه 16

کتابخانه ویژه نابینایان فرهنگسرای بهمن از بین شهروندان نابینا و کم‌بینا رایگان عضو فعال می‌پذیرد. 

مسئول این کتابخانه گفت: «کتابخانه نابینایان فرهنگسرای بهمن، 900 عنوان کتاب گویا دارد و شهروندان کم‌بینا و نابینا می‌توانند در حوزه‌های متنوعی چون روان‌شناسی، رمان، حقوق، ادبیات، فرهنگ و هنر از این کتابخانه، کتاب گویا امانت بگیرند.»

«مهدی عبداللهی» افزود: «علاوه بر 900 عنوان کتاب گویا در این کتابخانه جزوات دانشگاهی، کتب آموزش موسیقی و کتاب‌هایی در حوزه سلامت نیز به‌صورت بریل و فایل صوتی وجود دارد. همچنین این کتابخانه آمادگی دارد تا کتاب‌های مورد نیاز اعضا را با همدلی و همکاری افراد بینا به کتاب گویا تبدیل کند.»

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند با در دست داشتن کپی کارت ملی، کارت معلولیت و یک قطعه عکس به این کتابخانه در فرهنگسرای بهمن مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانند با شماره 2 ‌ـ 55058831 تماس بگیرید. 
افطاری ساده در کنار نو روزه‌داران کوره‌های آجرپزی
منطقه 18

 گروه جهادی حنیفا طرح افطاری ساده در کنار نو روزه‌داران کوره‌های آجرپزی شمس‌آباد را اجرا می‌کند. 

مسئول گروه جهادی حنیفا با بیان این مطلب گفت: «در این طرح با کمک خیّران و جهادگران جوان شهر، طرح افطاری ساده در کنار کودکان و نوجوانان که روزه اولی هستند در کوره‌های آجرپزی برگزار می‌شود.» 

«نسترن دانه کار» افزود: «شهروندانی که تمایل دارند  در این دو روز باقیمانده از ماه رمضان به‌صورت مادی و معنوی ما را یاری کنند، با شماره 77639256 تماس بگیرند.»
اشتغال برای بانوان سرپرست خانوار
منطقه 21

مؤسسه خیریه فرشتگان کوثر، زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند را به کارگاه‌ها و تولیدی‌های منطقه برای ایجاد اشتغال و کار‌آفرینی معرفی می‌کند. دبیر خیریه فرشتگان کوثر گفت: «در زمینه ایجاد اشتغال و کار‌آفرینی برای زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند با کارگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک محلی همکاری و تعامل داریم و تاکنون بیش از 8 نفر از این افراد را به این مراکز معرفی کرده‌ایم.»

«زهرا شیرزاد» با ابراز امیدواری از توسعه طرح کار در منزل افزود: «به هرحال در میان بانوان سرپرست خانواده، هستند افرادی که به دلیل نگهداری از فرزندان یا مشکلات دیگر نمی‌توانند در محیط بیرون و خارج از خانه حضور داشته و کار کنند. باید شرایطی را فراهم کنیم تا اینها در منزل‌شان بتوانند کار کنند و درآمد داشته باشند. بانوان جویای کار می‌توانند به سرای محله شهرک شهرداری جنب مسجد حضرت ابوالفضل(ع) مراجعه کنند.»

این خبر را به اشتراک بگذارید