• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
چهار شنبه 23 خرداد 1397
کد مطلب : 19537
+
-

افطاری کنار پدران و مادران چشم به راه

افطاری کنار پدران و مادران چشم به راه

الناز عباسیان| خبرنگار:

منطقه 19


تالار یاس محله بهمنیار از ساعت‌ها پیش از افطار، آماده میزبانی از مهمان‌های امشب است. «محمد خزایی» دبیر مجمع خیّران منطقه19 مدیر این تالار پذیرایی و از متولیان برپایی این ضیافت افطاری است. در این مراسم پدران و مادران شهیدان جاوید‌الاثر «هادی صادقی»، «عصمت‌الله‌ امیدی شورجه»، «قاسم چرمگر»، «رضا قیصری» و «رضا جوادی» از مهمان‌های ویژه‌اند.

البته آمدنشان به این مراسم برایشان چندان هم ساده و آسان نبود. حالا دیگر سن و سالی از آنها گذشته و پاهایشان تاب رفتن به هر مهمانی را ندارد. اما این مهمانی که قرار است از جگر گوشه‌هایشان بگوید برایشان فرق دارد. هر جور شده با پادرد و زانودرد خودشان را به مراسم رسانده‌اند. مثل همیشه قاب عکسی از عزیز سفرکرده‌شان با خود به همراه دارند. عکسی که سال‌هاست به دلشان سنجاق کرده و با حسرت به آن نگاه می‌کنند. 


شهدا چراغ راه ما هستند

در کنار خانواده‌های شهدا، مهمان‌های ویژه مانند نماینده مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهر تهران هم حضور به هم رسانده‌اند. در این مراسم «محسن علیجانی زمانی» نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی شهر تهران دقایقی را برای حاضران صحبت می‌کند و می‌گوید: «در این روزگار تاریک که مشکلات فرهنگی و اجتماعی روزبه‌روز جوامع بشری را تهدید می‌کند، این شهدا و خانواده‌های معظم‌شان هستند که چشم و چراغ راه ما هستند.

همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و یاد شهدا موجب می‌شود تا از سبک زندگی آنها الگو گرفته و تراز عمل و رفتارمان با رفتار شهدا میزان شود. در این مراسم «میلاد اکبری» شهردار ناحیه یک منطقه19 از جمع‌آوری و تدوین کتاب شهدا خبر می‌دهد و می‌گوید: «کتابی با عنوان پدران و مادران چشم به راه منطقه تدوین شده و در دست انتشار است. در این کتاب زندگینامه 15شهید جاویدالاثر به روایت پدران و مادرانشان و مستنداتی از جمله عکس و وصیتنامه و دست خط شهدا هم جمع‌آوری شده است. این کتاب به‌زودی به همت شهرداری ناحیه یک منتشرمی شود  و در اختیار خانواده‌های شهدا و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.»

این خبر را به اشتراک بگذارید