• سه شنبه 30 بهمن 1397
  • الثُّلاثَاء 13 جمادی الثانی 1440
  • 2019 Feb 19
پنج شنبه 3 خرداد 1397
کد مطلب : 17560
+
-

خبر‌های کوتاه

  اولویت‌ دریافت وام از صندوق توسعه 

جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی روز چهارشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل شد و اعضای هیأت امنای صندوق توسعه ملی در این جلسه درباره اهداف و برنامه‌های این صندوق در تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی و راه‌های اجرایی آن بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، اعطای تسهیلات به «کارخانه‌های سازنده وسایل نقلیه مرتبط با حمل‌ونقل تجاری درون و برون‌شهری»، «تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس»، «طرح‌های توسعه واحدهای دامپروری و توسعه و تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز و سفید و شیر و نیز کشت گیاهان دارویی»، «شقوق مختلف سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل ریلی» و «نوسازی بافت‌های فرسوده با اولویت مناطق کمتر برخوردار» ازجمله مصوبات این جلسه بود و مقرر شد موارد فوق در ردیف اولویت پرداخت قرار گیرد. 


  قطعی آب نداریم، افت فشار داریم

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: قطع آب پراکنده که در نقاط مختلف تهران گزارش شده، به‌علت وقوع حادثه و تعمیرات بوده و به هیچ عنوان کمبود آب در تهران نداریم، اما ممکن است به‌دلیل کاهش ارتفاع مخازن در برخی مناطق شاهد افت فشار آب باشیم.

افشین رحیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه ممکن است هنگام حادثه افت فشار در یک منطقه حادث شود، اعلام کرد: هیچ برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب در تهران وجود ندارد و تمام تلاش ما این است که تابستان امسال را نیز مانند سال‌های قبل بدون مشکل کم‌آبی پشت سر بگذاریم. او با تأکید بر اینکه تنها در شرق تهران ورودی سدها کاهش محسوسی یافته است، تأکید کرد: پس از بررسی بارش باران تا آخر اردیبهشت‌ماه سناریوی تأمین آب در شرق تهران پیش‌بینی می‌شود تا در این منطقه نیز در فصل تابستان دچار مشکل نشویم.

چندی پیش نیز محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: به‌رغم اینکه در اردیبهشت‌ماه شاهد بارندگی خوبی بودیم، اما به‌دلیل نبود ذخیره کافی همچنان وضعیت منابع آبی در تهران مناسب نیست، چرا که میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد منفی بوده است. او با اشاره به حجم مخازن سدهای پنجگانه تهران اعلام کرد: هم‌اکنون حجم مخازن سدها ۷۲۲ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته که معادل یک میلیارد و ۳۹ میلیون مترمکعب بود، ۳۱۹ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

این خبر را به اشتراک بگذارید