• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 16439
+
-

فوق‌العاده

جواد نصرتی|خبرنگار:

گله از وزیر جوان


دیروز قبل از ظهر، انتشار صحبت‌های وزیر اتباطات برای مقابله با فیلترشکن‌ها، به یکباره فضای توییتر فارسی را عوض کرد. کاربران که شب قبل از آن، حسابی صدای خود را برای حمایت از مردم فلسطین بلند کرده بودند، این بار نتوانستند تعجب و عصبانیت خود را از محمدجواد آذری‌جهرمی پنهان کنند. صحبت‌های آذری‌جهرمی درباره فراگیرشدن فیلترشکن‌ها و مبارزه وزارتخانه فناوری و ارتباطات با آنها، با واکنش منفی عظیمی از سوی کاربران مواجه شد و کاربران، با مخاطب قرار دادن «وزیر جوان»، از این کار دولت گله کردند. این توییت در همین زمینه از یک کاربر، با استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شد و بیش از 1500بار لایک شد: «وزیر جوان گفته بعد از فیلترینگ، داریم فیلترشکن‌ها را هم قطع می‌کنیم. مرحله بعدی جمع‌آوری گوشی‌های همراهه.»
موضوع فیلتر شدن دسترسی کاربران به برخی اپلیکیشن‌ها مانند توییتر، یک شب قبل از این البته با سویه‌ای دیگر از سوی برخی کاربران مطرح می‌شد. همزمان با شهادت فلسطینی‌های بی‌گناه در غزه، کاربران زیادی در سراسر جهان و البته ایران، به حمایت از مردم فلسطین پرداختند و با هشتگ‌های متنوعی به زبان انگلیس و عربی، رفتار وحشیانه ارتش رژیم اسرائیل را نقد کردند. در این میان، برخی کاربران در توییتر، از اینکه برای حمایت از مردم فلسطین باید از سد فیلتر عبور می‌کردند گله داشتند. در شبی که ترامپ هم به‌صورت یکجانبه از برجام خارج شد، کاربران گله مشابهی داشتند و از اینکه در راستای دفاع از منافع ملی باید از سد فیلتر بگذرند و توییت کنند ناراحت بودند. با این حال صحبت‌های دیروز آذری‌جهرمی، ‌گله‌های آنها را به انتقادهای تند تبدیل کرد.

همراهی شیرین، ‌به سبک دولت‌آبادی

دیروز، ویدئویی از یک کنسرت در تهران در فضای مجازی دست به‌دست می‌شد که خیلی از کاربران را ذوق زده کرد. ستاره این ویدئو، محمود دولت‌آبادی نویسنده سرشناس کشورمان است که با همراهی خود با گروه لیان، همه را به ذوق آورده است. آنطور که در این تصویر مشخص است، محمود دولت‌آبادی که در ردیف اول سالن نشسته، از روی صندلی خود بلند شده، ‌تا نزدیک سن رفته است و با دست زدن و ابراز شادی، اعضای گروه موسیقی را همراهی می‌کند. این کار دولت‌آبادی نه‌تنها با تشویق شدید حضار در سالن همراه بوده که در فضای مجازی هم حسابی سر و صدا کرده و بارها توسط کاربران بازنشر شده است.

****

خلاقیت شهروندان اصفهانی برای حل مشکل چاله‌های خیابان‌ها. شهروندان در اصفهان، به روش خلاقانه‌ای که در تصویر مشخص است، در چاله‌های خیابان‌ها گل و نهال کاشته‌اند تا مگر مسئولان شهری‌، به این طریق به این مشکل توجه نشان دهند.

این خبر را به اشتراک بگذارید