• پنج شنبه 25 مرداد 1397
  • الْخَمِيس 4 ذی الحجه 1439
  • 2018 Aug 16
چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 16374
+
-

الو محله

سرویس بهداشتی نامناسب در سعادت‌آباد

منطقه 2


شهروندان بسیاری از بوستان شقایق محله سعادت‌آباد به‌ویژه در فصل بهار و تابستان استفاده می‌کنند ولی متأسفانه سرویس بهداشتی آن امکانات مناسبی ندارد. از مسئولان درخواست می‌کنم که اقدام لازم برای بهسازی آنجا را انجام دهند. 

مصطفی جمالی- ساکن محله سعادت‌آباد 

مشکلات رفع می‌شود

پاسخ مسئول


نامه‌نگاری برای بهسازی سرویس بهداشتی بوستان شقایق انجام شده و پیگیر هستیم تا هرچه زودتر شرایط برای استفاده شهروندان مطلوب شود. مشکل سرویس بهداشتی در سرامیک‌های کف آنجاست که در طرح مرمت و بهسازی به کل تعویض می‌شود. 
سیدسلمان سوری، معاون شهردار ناحیه یک منطقه 2

مشکلات دستفروشان صادقیه حل نشد

منطقه 5


از میدان صادقیه تا اطراف ایستگاه مترو صادقیه دستفروشانی حضور دارند که معابر‌‌‌ تردد مردم را بسته‌اند. چندباری شاهد جمع‌آوری این افراد توسط نیروهای شهرداری بودیم، اما از فردای همان روز دستفروشان دوباره بساط کرده‌اند. باید شهرداری برای جمع‌آوری یا ساماندهی دستفروشان فکر جدی کند. 
مریم صبوری- ساکن محله فردوس

ساماندهی دستفروشان

پاسخ مسئول


دستفروشی در محدوده میدان صادقیه و مقابل ایستگاه مترو صادقیه کاملاً ساماندهی شده و تحت کنترل است. در میدان صادقیه حدود 30‌متر و مقابل مترو نیز حدود 4‌متر معبر باز بوده و شهروندان بدون هیچ مشکلی می‌توانند از معابر‌‌‌ تردد کنند. شهروندان می‌توانند در صورت بروز مشکل سدمعبر، با سامانه 1888 تماس بگیرند. 
علیرضا بالش‌زر،  شهردار ناحیه 5 منطقه5

برچسب‌های مزاحم

منطقه 14


چند وقتی است دیوارهای بعضی از محله‌ها از جمله محله جابری از برچسب‌هایی که نه تنها نمای شهر را زشت می‌کنند بلکه به نوعی مزاحمت‌هایی برای شهروندان دارند پر شده است. به‌عنوان مثال وجود برچسب‌ها تشخیص و شناسایی پلاک منازل را برای شهروندان سخت می‌کند. لطفاً مسئولان شهرداری به این مسئله بیشتر رسیدگی کنند. 
مارال ناظمی ـ ساکن محله جابری

پاکسازی مناظر شهری

پاسخ مسئول


پاکسازی دیوارهای خیابان‌های منطقه از وجود برچسب‌های تبلیغاتی در ماه‌های اخیر توسط اداره زیباسازی انجام گرفت. با این وجود طرح شست‌وشوی مناظر شهری و پاکسازی دیوارها از برچسب‌های تبلیغاتی به‌ویژه در محله‌های قدیمی چون جابری در اولویت حوزه خدمات شهری شهرداری منطقه قرار می‌گیرد. 
عظیم محجوب، مدیر اداره خدمات شهری منطقه14

تغییر کاربری بسیاری از پارکینگ‌های محله

منطقه 18


در محله شهرک ولی‌عصر(عج) بسیاری از مالکان ساختمان‌ها پارکینگ‌های خود را تجاری کرده و اجاره داده‌اند. این کار مشکلات زیادی را برای همسایه‌ها ایجاد کرده است. وجود پارکینگ‌ها بار ترافیکی کوچه‌ها و خیابان‌های محله را کم می‌کند، ولی با تجاری شدن آنها اهالی خودروها را به اجبار در کوچه و مقابل خانه همسایه‌ها پارک می‌کنند. 
سهیل رضایی‌ـ ساکن شهرک ولی‌عصر(عج)

با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

پاسخ مسئول


شهروندان با مشاهده این تخلفات مراتب را به 1888 اطلاع دهند. اکیپ‌های ما به سرعت با تعیین نشانی دقیق، فرم خلاف را صادر کرده و با دستور شهردار برای کمیسیون ماده 100 ارسال می‌کنند. کمیسیون نیز دستور به اعاده می‌دهد که اگر مالک این رأی را اجرا نکند، یک‌بار دیگر اخطاری برای او صادر می‌شود. در نهایت اگر مالک پارکینگ تجاری را تخلیه نکند، پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود. 
مهدی احدی، رئیس اداره 1888 منطقه18

کمبود مراکز اقامتی مسافران 

منطقه 20


شهرستان ری هر سال میزبان تعداد زیادی از زائران و گردشگران داخلی و خارجی است و کمبود هتل و مراکز اقامتی، اصلی‌ترین مشکل مسافران این شهرستان است که به دلیل نبود امکانات لازم اقامتی، مجبور هستند با هزینه بالا و مسیر طولانی در هتل‌های تهران اقامت داشته باشند. 
جمعی از اهالی منطقه 20

ساخت 2 هتل در شهرستان ری

پاسخ مسئول


2 هتل در شهرستان ری در حال ساخت است یکی هتل دولت‌آباد که در حال اتمام است و دیگری هتل حرم عبدالعظیم(ع) که پیشرفت فیزیکی 50‌درصدی دارد. امیدواریم با اتمام کار ساخت این 2 هتل، بخش زیادی از مسافران و توریست‌های شهرستان ری در این شهر اقامت داشته باشند. 
هدایت‌الله ‌جمالی‌پور‌، فرماندار ویژه شهرستان ری

این خبر را به اشتراک بگذارید