• پنج شنبه 25 مرداد 1397
  • الْخَمِيس 4 ذی الحجه 1439
  • 2018 Aug 16
چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 16366
+
-

گزارش خبری

دردسرهای ناتمام مسیل ابوذر

منطقه 15

سارا جعفر‌زاده| خبرنگار:


مسیل جاری و خروشان ابوذر از شمال به سمت جنوب تهران امتداد دارد و در محدوده منطقه 15 از پل چهارم بلوار ابوذر آغاز و تا پل دولت‌آباد ادامه می‌یابد. بخش‌هایی از این مسیل از زیرپل‌ها و خیابان‌ها عبور می‌کند اما بخش‌های روباز آن از جمله بخشی که در بلوار ابوذر قرار گرفته مشکلات زیست‌محیطی بسیاری را برای ساکنان این محدوده به وجود آورده است. «نیما مشایخی» از ساکنان بلوار ابوذر درباره رهاسازی و انباشت زباله در این مسیل می‌گوید: «بی‌توجهی شهروندان باعث ایجاد معضلات زیست‌محیطی بسیاری در این مسیل شده و روزانه مقدار زیادی زباله توسط شهروندان داخل این مسیل رها می‌شود که بوی نامطبوع و منظره زشتی را به وجود آورده و در نهایت با انباشت زباله، شاهد تجمع جانوران موذی مانند موش هستیم.»

«علی‌اکبر بهمنی» دبیر شورایاری محله ابوذرضمن تأیید این مشکل می‌گوید: «حاشیه مسیل به پاتوق افراد معتاد و کارتن‌خواب تبدیل شده است البته عمق فاجعه این است که کارتن‌خواب‌ها برای جمع‌آوری ضایعات وارد مسیل می‌شوند و زباله‌ها را به حاشیه آن منتقل می‌کنند. بارها با مسئولان در مورد رفع این مشکلات صحبت کرده‌ایم و آنها هم راه‌حل‌هایی ارائه داده‌اند که به‌صورت موقتی کارگشا بوده، اما باید خیلی جدی‌تر این معضل پیگیری شود.»

«سیدعطا ذوالفقاری» مسئول واحد مسیل‌ها و قنوات شهرداری منطقه در مورد کارهای انجام شده برای بهبود وضع این مسیل می‌گوید: «مسیل ابوذر با مشکل دائمی آبگرفتگی به دلیل انباشت زباله‌ها مواجه است و بارها دیده شده که شهروندان به‌ویژه کاسبان بلوار ابوذر زباله‌های خود را در قسمت روباز مسیل رها و همکاران ما به‌صورت هفتگی قسمت‌های مختلف مسیل را لایروبی و پاکسازی می‌کنند. همچنین در خصوص جمع‌آوری افراد معتاد هم کارشناسان حوزه اجتماعی شهرداری ناحیه 2 به‌صورت مستمر افراد معتاد را به مددسرای خاوران انتقال می‌دهند، اما باز هم شاهد حضور آنها هستیم. شهرداری منطقه با همکاری کاسبان و اهالی محل کارهای جدیدی را برای رفع معضلات بخش روباز مسیل انجام خواهند داد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید