• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 16363
+
-

پرداخت «یارانه مشاوره» به 3دهک اقتصادی پایین جامعه

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سازمان بهزیستی سالانه بیش از ۳میلیارد تومان «یارانه مشاوره» برای دهک‌های اول تا سوم اقتصادی پایین جامعه پرداخت می‌کند، گفت: این افراد می‌توانند تا ۳مرحله به مراکز مشاوره‌ای خصوصی مراجعه کنند. 

فاطمه عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قبلا این بودجه در اختیار تعداد مشخص و محدودی مرکز مشاوره روان‌شناختی قرار می‌گرفت، افزود: افراد متقاضی دریافت خدمات مشاوره روان‌شناختی باید به مرکز خاصی مراجعه می‌کردند اما قصد داریم نرم‌افزاری را در آینده‌ای نزدیک طراحی و راه‌اندازی کنیم که افراد واجد شرایط با کارت‌های اعتباری مخصوص، بتوانند به هر مرکز مشاوره‌ای که از سازمان بهزیستی مجوز دارد مراجعه کنند. 

به‌گفته وی، کد ملی این افراد در این نرم‌افزار ثبت می‌شود و اگر فرد جزو دهک‌های اقتصادی پایین جامعه باشند، به آنها «یارانه مشاوره» تعلق می‌گیرد و می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه «یارانه مشاوره»، مربوط به مراکز مشاوره روان‌شناختی است، اظهار کرد: سازمان بهزیستی سالانه بیش از ۳میلیارد تومان یارانه درکل کشور به مراکز مشاوره خصوصی برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه خدمات مشاوره‌ای را ندارند، پرداخت می‌کند.  به‌گفته عباسی، این افراد می‌توانند تا ۳مرحله به مراکز مشاوره‌ای خصوصی مراجعه کنند و از خدمات بهره‌مند شوند.

درصورت نیاز به ادامه مراجعه نیز می‎توانند با پرداخت هزینه کمتر از خدمات مراکز دولتی استفاده کنند. وی با تأکید بر اینکه در این روش محدودیتی از لحاظ انتخاب مراکز خاص وجود ندارد، تصریح کرد: با وجود این، این مراکز تحت پوشش بهزیستی هستند و برای واریز شدن این یارانه از سوی سازمان بهزیستی باید مجوز فعالیت از این سازمان را داشته باشند.  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: شناسایی افراد با توان مالی پایین دهک‌های اول تا سوم با وارد کردن شماره ملی آنها امکان‌پذیر خواهد بود؛ چراکه قرار است سامانه ما با سامانه خط فقری که در وزارت رفاه است، پیوند داشته باشد و این سازوکار نشان می‌دهد که فرد مشمول استفاده از یارانه هست یا خیر.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید