• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
چهار شنبه 26 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 16319
+
-

مدرسه زیبا،هدیه مدیر خلاق

دبیرستان فرهنگ سال متفاوتی را می‌گذراند

مدرسه زیبا،هدیه مدیر خلاق

مرضیه موسوی| خبرنگار:

منطقه 13


بچه‌های مدرسه فرهنگ یک سالی است که از مدیر جدیدی حرف می‌زنند که خودش دست به قلم‌مو می‌شود و دیوارهای مدرسه را رنگ می‌کند. یا به عنوان مثال برای حل کردن مشکلات درسی و حتی آنچه ذهن دانش‌آموزان دبیرستان را اشغال کرده به آنها مشاوره می‌دهد. در تفریح دانش‌آموزان مدرسه شریک است و همراهشان برای گرفتن نتیجه بهتر، تلاش می‌کند. «محمدرضا حاجی هاشمی» باسابقه 14 ساله‌اش در آموزش و پرورش یک سالی می‌شود که به‌عنوان مدیر دبیرستان فرهنگ پسران منطقه 13 فعالیت خود را آغاز کرده است.

او تقدیرنامه وزیر آموزش و پرورش، معاون وزیر و مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه را در کارنامه خود دارد. حاجی هاشمی در مراسم تقدیر از مدیران برتر به مناسبت هفته معلم نیز به‌عنوان مدیر موفق لوح‌های تقدیر بسیاری دریافت کرده است. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم مدیر یا دبیر بودن تنها این نیست که به بچه‌ها درس خواندن یاد بدهیم. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که بچه‌ها در کنار یادگیری موضوعات علمی، باید مهارت‌های اولیه‌ای برای زندگی به دست بیاورند. به نظرم محیط مدرسه فضای خوبی برای یادگیری این مهارت‌ها است.»

به این ترتیب بچه‌های دبیرستان فرهنگ یاد می‌گیرند که برای حل مشکلاتشان در محیط خانه، اجتماع و حتی مدرسه می‌توانند از مشاور کمک بگیرند. مدیر موفق منطقه 13 از تلاش برای ایجاد ارتباط مؤثر با دانش‌آموزان می‌گوید که باعث شده پسران دبیرستان فرهنگ پر تنش‌ترین سال‌های تحصیل را با آرامش بیشتر طی کنند: «تلاش من این است که بچه‌ها به مدرسه علاقه‌مند شوند و فکر می‌کنم در این زمینه موفق بوده‌ام. حتی خارج از زمان مدرسه هم بچه‌ها وقت زیادی برای اینجا می‌گذارند و مشارکت خوبی در فعالیت‌های مدرسه دارند. من هم سعی می‌کنم دوشادوش آنها و همیشه در کنارشان حاضر باشم.» حالا مدرسه فرهنگ، خانه دوم آقای مدیر و شاگردانش است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید