• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 15353
+
-

همسایگی ملک‌های در حال ریزش

پیشنهاد به مسئول

منطقه 7

محله شاهد یکی از قدیمی‌ترین محله‌های منطقه7  است که برخی از املاک آن قدمتی بیش از نیم قرن دارد. در میان ساختمان‌های فرسوده این محله 3ملک قدیمی با متراژ بیش از هزار‌مترمربع وجود دارد که سال‌هاست متروکه مانده و به حال خود رها شده‌اند. حمام حکیمی در خیابان فتحنایی از جمله این ساختمان‌های فرسوده است که زمانی پررونق بوده اما سال‌هاست که این ملک بلای جان همسایه‌ها شده است.

سازه‌های این حمام فرسوده است و با وقوع کوچک‌ترین زلزله یا حتی بارش شدید باران امکان ریزش آن وجود دارد. کاسبان قدیمی خیابان فتحنایی که ملکشان در مجاورت این حمام متروکه قرار دارد از معضلات موجود در این ملک به ستوه آمده‌اند. این ملک به پاتوقی امن برای معتادان تبدیل شده و آتش‌سوزی‌های متعددی در آن اتفاق افتاده است. با وجود اعتراضات اهالی و همسایه‌ها، معتادان ساکن در این حمام حاضر به تخلیه محل نیستند.

2ملک دیگر در خیابان کیایی هم شرایط مشابهی دارد و هر لحظه امکان ریزش آن وجود دارد، قطعاً با وقوع این اتفاق، خطرات جبران‌ناپذیری گریبانگیر همسایه‌ها می‌شود. این معضل بارها با مسئولان شهری مطرح شده اما متأسفانه تصمیم قاطعی برای تخریب و نوسازی آنها گرفته نشده است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید