• دو شنبه 27 اسفند 1397
  • الإثْنَيْن 11 رجب 1440
  • 2019 Mar 18
شنبه 15 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 14791
+
-

دنبال کار باشید

قراداد وینفرد شفر با استقلال به مدت دو سال دیگر تمدید شد و بنابراین مربی آلمانی تا پایان لیگ نوزدهم هدایت آبی‌ها را بر عهده خواهد داشت. این اتفاق که در روز برگزاری بازی فینال جام حذفی به طور رسمی رخ داد، می‌تواند چند پیام داشته باشد که برخی از مهم‌ترین آنها را با هم مرور می‌کنیم.
  دوگانه جذاب تا دو سال دیگر
پیش از شفر، قرارداد برانکو ایوانکوویچ هم با پرسپولیس به مدت دو سال تمدید شده بود. بنابراین اگر اتفاق خاصی رخ ندهد حداقل تا دو سال دیگر شاهد جنگ تمام‌عیار مربیان کروات و آلمانی برای هم خواهیم بود. تجربه این چند ماه نشان داد دوگانه برانکو- شفر می‌تواند بسیار جذاب باشد؛ چرا که هر دو مربی کیفیت و کارایی زیادی دارند، بین هواداران محبوب هستند و البته خیلی هم خوب کری می‌خوانند و به پر و پای هم می‌پیچند.
  کی‌روش و رفع مزاحم دوم
شایعه جانشینی برانکو با کی‌روش در تیم ملی قدیمی شده و تمدید قرارداد مربی کروات با پرسپولیس هم رسما آن را به پایان رساند. این اواخر اما برخی‌ها از احتمال حضور شفر به جای کی‌روش سخن می‌گفتند؛ شایعه‌ای که با توجه به نتایج خوب مربی آلمانی مدام تقویت می‌شد. با این وجود حالا دومین معارض امپراطوری کارلوس هم تکلیف آینده خودش را روشن کرده و مربی پرتغالی اگر مایل باشد با کمترین دردسر می‌تواند قراردادش را با فدراسیون فوتبال تمدید کند.
  دنبال شغل باشید
در 20 سال گذشته همه به حضور مربیان ایرانی روی نیمکت استقلال عادت کرده بودند، اما شفر این قاعده را به هم زد. حالا او سر جایش باقی می‌ماند و این یک پیام روشن به مربیانی مثل امیر قلعه‌نویی، پرویز مظلومی، صمد مرفاوی و... دارد؛ اینکه برای ادامه کار مربیگری همچنان باید به شغلی غیر از هدایت استقلال فکر کنند. البته از بین نفرات یاد شده در حال حاضر روزگار قلعه‌نویی خوب است و دو تیم بزرگ شهر اصفهان بر سر تصاحب او دعوا دارند.
  جذابیت سرخابی‌ها
چه در مورد شفر و چه در مورد برانکو، قبل از تمدید قرارداد شایعاتی در مورد پیشنهاد سایر باشگاه‌های متمول لیگ برتری به آنها به گوش می‌رسید. به طور مشخص از هر دو مربی به عنوان گزینه‌های حضور روی نیمکت سپاهان اصفهان یاد می‌کردند، اما هر دو نفر قراردادشان را تمدید کردند تا روشن شود جذابیت سرخابی‌های تهرانی برای‌شان چشمگیرتر از این حرف‌هاست. در کنار هواداران پرشمار و توجه رسانه‌ای، وضع مالی پرسپولیس و استقلال هم در این چند سال خیلی بهتر از گذشته شده و همین مساله در حفظ مربیان و بازیکنان تاثیرگذار آنها دخیل بوده است. حتی در مورد سرور جباروف هم با وجود سماجت سپاهان برای جذب این بازیکن گفته می‌شود او قراردادش را با استقلال تمدید خواهد کرد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید