• چهار شنبه 1 خرداد 1398
  • الأرْبِعَاء 17 رمضان 1440
  • 2019 May 22
سه شنبه 28 فروردین 1397
کد مطلب : 12438
+
-

حمل و نقل عمومی را دریابید

نگاه
حمل و نقل عمومی را دریابید

کاوه خداشناس | بازیگر سینما و تلویزیون :

حمل‌ونقل عمومی در تهران می‌تواند خیلی مؤثرتر از اوضاع کنونی باشد. گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم وسایل حمل‌ونقل عمومی برای مردمی که یک روز سخت‌کاری را پشت سر گذاشته‌اند، اصلاً مناسب نیست و شأن آنها در وسایل حمل‌ونقل عمومی چندان رعایت نمی‌شود.

چراکه در ساعت‌های پرفشار ترافیکی که به پیک ترافیک موسوم است، بسیار شلوغ و آزاردهنده می‌شود. مردم وقتی سوار این وسایل می‌شوند به ناچار باید همدیگر را هل دهند و به تن و بدن هم فشار آورند. این موضوع در شأن شهروندان تهران نیست. این در حالی است که حمل‌ونقل عمومی باید برای آسایش و آرامش مردم باشد و شهروندان برای استفاده از وسایل نقلیه از هر حیث راحت و آسوده باشند.

البته درباره تهران باید به این مثل قدیمی هم استناد کنم که «عیب او جمله بگفتی، هنرش نیز بگوی.» ایستگاه‌های اتوبوس و مترو شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته خیلی زیباتر شده‌اند. شهرداری در زمینه زیباسازی این مکان‌های عمومی و ایستگاه‌ها، کارهای مؤثری انجام داده است. همچنین رنگ و روی مبلمان شهری در تهران در مجموع قابل قبول است و نمره قبولی می‌گیرد. در واقع تهران از این حیث چیزی از شهرهای بزرگ و پیشرفته کم ندارد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید