• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
دو شنبه 27 فروردین 1397
کد مطلب : 12308
+
-

ترافیک سنگین در منطقه به دلیل ساخت و توسعه بزرگراه‌ها

زهرا کریمی

منطقه 9


بزرگراه‌های شهید آیت‌الله سعیدی، فتح و یادگار امام (ره) به دلیل فرامنطقه‌ای بودن نقش بسزایی در شریان‌های ارتباطی پایتخت دارد. اما در سال‌های اخیر این بزرگراه‌ها به جای آنکه ترافیک را کاهش دهد به دلیل انجام طرح‌های عمرانی در برخی از ساعت‌های روز باعث گره‌های ترافیکی و افزایش تصادف نیز شده‌اند. 

به گزارش همشهری محله، رئیس پلیس راهور منطقه ساخت و توسعه بزرگراه‌‌ها را از دلایل اصلی ترافیک در منطقه دانست و گفت: «پیش از اجرای ساخت پل فتح، خودروها مستقیم به مسیر خود ادامه می‌دادند و کمتر تصادفی در این مسیر رخ می‌داد ولی حالا باید مسافت 100 متری را در چند پیچ و تغییر مسیر طی کنند. گره ترافیکی دیگر در منطقه نیز مربوط به امتداد طرح یادگار امام(ره) به سمت جنوب است. این طرح از طرح‌های فرامنطقه‌ای است که متأسفانه به دلیل نداشتن پیشرفت فیزیکی، هر روز به ترافیک منطقه می‌افزاید.

در سال‌های اخیر ساکنان منطقه با این مشکلات کنار آمده‌ و تحملش می‌کنند.»  سرهنگ «محمدرضا سلیمی»  درباره کاهش بار ترافیکی منطقه و خیابان‌های اطراف افزود: «خیابان‌های اصلی منطقه در ساعت‌های اوج ترافیک تحت تأثیر گره اصلی ترافیک در 3 بزرگراه شهید آیت‌الله سعیدی، یادگار امام(ره) و میدان فتح است.

با توجه به افزایش حجم بار ترافیکی و وجود بافت قدیمی و متراکم، هیچ مسیر جایگزینی را نمی‌توان برای رهایی از ترافیک به رانندگان پیشنهاد داد. گاهی ترافیک سنگین در تقاطع و خیابان‌های محلی منجر به نزاع و درگیری شده و بی‌شک اگر خودرویی در این مسیر خراب شود گره‌های ترافیکی کور خواهد شد. بنابراین تنها چاره برای کاهش بار ترافیکی منطقه، اتمام طرح‌های نیمه‌کاره است. امیدواریم هرچه زودتر ساخت پل در میدان فتح و بزرگراه شهید آیت‌الله سعیدی به پایان برسد و مشکلات کاهش یابد.»

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :