• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
دو شنبه 27 فروردین 1397
کد مطلب : 12246
+
-

باغ وثوق‌الدوله را دریابید

پیشنهاد به مسئول

منطقه14

باغ وثوق‌الدوله یکی از قدیمی‌ترین باغ‌های منطقه ماست که به نام‌های باغ اناری و سلیمانیه هم شناخته می‌شود. قسمتی از اراضی این باغ در تملک سازمان آب و بخشی دیگر به کلانتری و اداره راهنمایی و رانندگی واگذار شده است. تنها قسمت باقی مانده این باغ، قسمت شمال شرقی آن است که ساختمانی با بیش از 100سال قدمت در آن وجود دارد؛ بنایی زیبا با معماری متفاوت که همه آن را به نام عمارت وثوق‌الدوله می‌شناسند.

وضع این گنج پنهان که روی آن غبار بی‌توجهی و فراموشی نشسته، دغدغه اهالی محله شده است. شورایاران منطقه و پژوهشگران نیز با اهالی همنظرند که رها کردن بنایی با ویژگی‌های تاریخی که بخشی از هویت محله محسوب می‌شود ناامید‌کننده است.

زیرا می‌توان از این بنا استفاده‌های زیادی کرد تا ضمن حفظ ارزش‌های آن، نوجوانان و جوانان هم با آنچه در گذشته در محله‌شان وجود داشته آشنا شوند. به نظر می‌رسد، با تبدیل کاربری این عمارت به محیطی فرهنگی، آموزشی و گردشگری می‌توان گامی در زمینه ارتقای فرهنگ و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان برداشت.

شهرداری از پیشنهاد اهالی و شورایاران محله استقبال کرده تا با تملک این اراضی، آن را به بوستان بانوان اختصاص دهد. البته در قدم اول این باغ نیاز‌مند بازسازی و رسیدگی است، زیرا درختان آن در حال خشک شدن است. در آینده نزدیک وضع نامشخص این عمارت و احیای فضای سبز آن، همچنین اجرایی شدن این ایده را از شهرداری و مالک اصلی‌اش پیگیری خواهیم کرد. 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید