• شنبه 29 دی 1397
  • السَّبْت 12 جمادی الاول 1440
  • 2019 Jan 19
چهار شنبه 22 فروردین 1397
کد مطلب : 11812
+
-

همسایگی با زمین بایر

منطقه 5

 در خیابان سازمان آب منتهی به ایستگاه مترو صادقیه، قطعه زمین بایری وجود دارد که به زباله‌دانی تبدیل شده و متأسفانه به دلیل‌‌ تردد زیاد از این محدوده برخی شهروندان زباله‌های خود را داخل آن می‌اندازند. از مسئولان خواهش می‌کنیم به این موضوع رسیدگی کنند. 

یکی از ساکنان خیابان سازمان آب


بررسی می‌کنیم

پاسخ مسئول


این زمین مالک خصوصی داشته و طبق قانون، شهرداری اجازه ورود به این زمین را ندارد. ولی بررسی و پیگیری خواهیم کرد تا در صورت امکان زمین را محصور کنیم. 
علیرضا بالش زر، شهردار ناحیه 5 منطقه 5


نصب سرعتگیر در خیابان طالقانی

منطقه 9


 اهالی محله سرآسیاب برای ایمنی بیشتر در خیابان سی‌متری طالقانی درخواست نصب سرعتگیر دارند. به گفته اهالی قدیمی، این خیابان سرعتگیر ندارد و رانندگان با سرعت بالا رانندگی می‌کنند و باعث تصادف و بی‌نظمی می‌شوند. به همین دلیل برای کاهش سرعت و تخلفات در این خیابان درخواست نصب سرعتگیر دارند. 
جمعی از اهالی محله سرآسیاب


پیگیری می‌کنیم

پاسخ مسئول


با توجه به وقوع تصادفات مکرر در خیابان سی‌متری طالقانی و تقاطع میرقادری و با درخواست شهروندان مبنی بر نصب سرعتگیر، کارهای لازم برای رفع این مشکل انجام خواهد شد و در اسرع وقت کارشناسان بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد تا به‌زودی چند سرعتگیر در طول این خیابان نصب شود. 
حمید شاهبداغی، شهردار ناحیه 2 


قطع درختان سبز داخل گاراژ

منطقه 17


 در محله یافت‌آباد یک گاراژ قدیمی وجود دارد که این روزها صدای قطع درختان قدیمی و سرسبز آن به گوش اهالی می‌رسد. مالک این مکان به دلیل ساخت‌وسازی که قرار است در آنجا انجام شود درختان سرسبز گاراژ را قطع کرده و قصد ساختمان‌سازی دارد. 
امیر عبدی ـ ساکن محله یافت‌آباد


شایعه قطع درختان گاراژ متروکه

پاسخ مسئول


مدتی پیش همکاران اداره فضای سبز به این گاراژ متروکه رفته و از نزدیک درختان آن را بررسی کردند. مالک آنجا به دلیل آبیاری نامناسب درختان شکایت داشت که پس از بررسی جوی آبی برای آبیاری این درختان در نظر گرفته شد و از مالک خواستیم که مرتب به این درختان رسیدگی کند تا مشکلی برای درختان پیش نیاید. ولی از قطع درختان در آنجا خبری نیست و به نظر می‌رسد این خبر در حد شایعه باشد. 
اصغر صالح، معاون فضای سبز شهرداری منطقه 17


معضلی به نام ورود خودروهای سنگین 

منطقه 21


 وجود معابر بزرگراهی و کارخانه‌ها در منطقه 21، موجب‌‌ تردد خودروهای سنگین در محله‌ها شده است. ولی باید محدودیت‌هایی برای رفت‌وآمد این خودروها ایجاد و ورودشان به بخش مسکونی ممنوع شود. چون وجود آنها به‌ویژه در بافت مسکونی مزاحمت و مشکلاتی مانند آلودگی صوتی و... را برای شهروندان ایجاد می‌کند. 
رضاهاشمیان- ساکن محله چیتگرشمالی 


ممنوعیت ممکن نیست

پاسخ مسئول


ساماندهی و جمع‌آوری ماشین‌های سنگین که در گوشه و کنار منطقه توقف می‌کنند، از برنامه‌های اصلی شهرداری است، ولی ورود کامیون‌ها به منطقه را نمی‌شود ممنوع کرد. چون وجود کارخانه‌ها و نیاز آنها به وسایل نقلیه سنگین برای حمل‌ونقل کالا مانع از این موضوع می‌شود. تاکنون توقفگاه‌هایی برای خودروهای سنگین در منطقه ایجاد شده تا از توقف این خودروها در کوچه‌ها و معابر جلوگیری شود. 
غلامحسین سلمانی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه21

این خبر را به اشتراک بگذارید